https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-ceskych-budejovicich-by-chtel-zit-kazdy-stejne-tak-i-svoboda-zvirat-59
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Svoboda zvířat: V Českých Budějovicích by chtěl žít každý, stejně tak i Svoboda zvířat

2. června 2016 | Svoboda zvířat
Autor: Tereza Bílá, tel: 732 999 005
Ve čtvrtek 2. 6. 2016 otevírá nejstarší česká organizace na ochranu práv zvířat svou další pobočku a to přímo v centru hlavního města Jihočeského kraje. Po Praze a Plzni jde již o třetí město, kde má Svoboda zvířat své zastoupení. Současně s otevřením infocentra bude spuštěn blog, kde budou zástupci organizace pravidelně informovat mj. o možnostech zapojení se do ochrany zvířat.

Ve čtvrtek 2. 6. 2016 otevírá nejstarší česká organizace na ochranu práv zvířat svou další pobočku a to přímo v centru hlavního města Jihočeského kraje. Po Praze a Plzni jde již o třetí město, kde má Svoboda zvířat své zastoupení. Současně s otevřením infocentra bude spuštěn blog, kde budou zástupci organizace pravidelně informovat mj. o možnostech zapojení se do ochrany zvířat. „Smyslem našich infocenter je kromě poradenství také nabídka možnosti se konkrétně a aktivně zapojit do ochrany zvířat, stejně jako snaha v očích veřejnosti změnit vnímání zvířat jako cítících bytostí a ne pouhých věcí, určených k užitku člověka,“ říká Tereza Bílá, vedoucí českobudějovického infocentra. „Společně s otevřením infocentra, díky spolupráci s Budějckou Drbnou, spouštíme blog, kde bychom chtěli čtenářům přinášet aktuální a zajímavé informace ze světa zvířat a to nejen z jihočeského regionu,“ dodává Bílá.

Informační centra Svobody zvířat najdete kromě Českých Budějovic také v Plzni a v Praze. Široké veřejnosti nabízí pobočky Svobody zvířat informace a poradenství v oblasti ochrany zvířat (pokusy na zvířatech, zodpovědné spotřebitelství, kožešinová zvířata, ochrana koček a hospodářských zvířat, právní předpisy v ochraně zvířat, ...). Dále si můžete vybrat z desítek informačních materiálů, podepsat petice, které organizace vede, nakoupit benefiční a propagační předměty z e-shopu SZ a v Plzni a v Praze si lze půjčit nejrůznější literaturu.

Svoboda zvířat je nejstarší českou organizací pro ochranu práv zvířat. V roce 2014 oslavila 20leté výročí od založení. Vychází z myšlenky, že každý život má svou vlastní neopakovatelnou hodnotu, která není závislá na momentálním hodnocení člověkem. Kromě kampaní za nahrazení pokusů na zvířatech, zákaz chovu zvířat na kožešinových farmách a v cirkusech pořádá Svoboda zvířat také ekovýchovné programy pro děti a pomáhá opuštěným kočkám.

A kde můžete nové infocentum najít?

Svoboda zvířat – České Budějovice
Náměstí Přemysla Otakara II. 33
370 01 České Budějovice

Tel.: + 420 732 999 005
E-mail: tereza.bila@svobodazvirat.cz
Hodiny pro veřejnost: Po telefonické domluvě.

Více informací najdete na www.svobodazvirat.cz nebo na Facebooku Svobody zvířat.
Tereza Bílá, tel: 732 999 005 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist