Jan Mikulička "> V ekologické olympiádě soutěžili středoškoláci online. Zvítězilo družstvo Doctrina – Podještědské gymnázium Liberec - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-ekologicke-olympiade-soutezili-stredoskolaci-online.zvitezilo-druzstvo-doctrina-podjestedske-gymnazium-liberec
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: V ekologické olympiádě soutěžili středoškoláci online. Zvítězilo družstvo Doctrina – Podještědské gymnázium Liberec

21. června 2021 | Liberecký kraj
Autor: Jan Mikulička, tel: 485 226 324
Po roční pauze způsobené pandemií se v květnu letošního roku opětovně uskutečnilo krajské kolo ekologické olympiády středních škol, pořádané za finanční i odborné pomoci Libereckého kraje Českým svazem ochránců přírody.

Studenti středních škol si poprvé vyzkoušeli online formu olympiády, a to včetně prezentace praktického úkolu prostřednictvím videonahrávek.

„Vzhledem k přetrvávajícím omezením z důvodu epidemie se do nelehkých úkolů na téma Sucho a klimatické změny pustilo pouze 5 družstev. Všem těmto družstvům i jejich pedagogům patří velký dík, že v této době byli schopni v soutěži pokračovat, a že si našli čas i na plnění úkolů nad rámec svých školních povinností," uvedl radní Libereckého kraje pro rezort životního prostředí a zemědělství Václav Židek, který se členy odborné komise ocenění nejlepším družstvům osobně na půdě škol předal.

Letošním vítězem krajského kola ekologické olympiády se stalo družstvo Doctrina – Podještědské gymnázium Liberec ve složení Kateřina Kvapilová, Veronika Urbánková a Magdalena Pálková. Postoupilo tak do národního kola, které pořádá Správa Krkonošského národního parku. Druhé místo obsadilo družstvo Gymnázia Česká Lípa ve složení Anna Schacherlová, Veronika Vondráčková a Amálie Halamová. Pomyslný bronzový stupeň pak obsadilo družstvo Střední zdravotnické školy a Střední odborné školy, Česká Lípa ve složení Miloslava Jechová, Nikola Marciníková a Jakub Sysel.
Jan Mikulička, tel: 485 226 324
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist