Jiří Sázel "> V Himálaji chtějí českou pomoc – pojeď tam jako dobrovolník – Himálajský patron/Brontosauři v Himálajích - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-himalaji-chteji-ceskou-pomoc-pojed-tam-jako-dobrovolnik-himalajsky-patron-brontosauri-v-himalajich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hnutí Brontosaurus: V Himálaji chtějí českou pomoc – pojeď tam jako dobrovolník – Himálajský patron/Brontosauři v Himálajích

31. ledna 2024 | Hnutí Brontosaurus
Autor: Jiří Sázel, tel: 603534730
Neziskovka Himálajský patron (dříve Brontosauři v Himálajích) začíná podporovat dvě nové školy v Himálaji. Jako první možnost podpory zde mohou zájemci jet pomáhat jako dobrovolníci. K této příležitosti vydává neziskovka video, které zachycuje, jak si v dalších vesnicích představují, že jim Češi zlepší život. Budou zlaté české ručičky vypadat stejně jako ruce jejich zlatého Buddhy u nich na vesnici?

Neziskovka Himálajský patron (dříve Brontosauři v Himálajích) začíná podporovat dvě nové školy v Himálaji. Jako první možnost podpory zde mohou zájemci jet pomáhat jako dobrovolníci. K této příležitosti vydává neziskovka video, které zachycuje, jak si v dalších vesnicích představují, že jim Češi zlepší život. Budou zlaté české ručičky vypadat stejně jako ruce jejich zlatého Buddhy u nich na vesnici?
Video shlédněte zde:
https://www.facebook.com/watch/?v=173770122497339
https://youtu.be/B-wvQ9qgNjY

Himálajský patron (dříve Brontosauři v Himálajích) 15 let podporují školu ve vesnici Mulbekh (Ladakh, Indie). Pomoc dělala radost u nás i v Himálaji a neziskovka ji chceš šířit dále. Vybrané jsou dvě nové školy – jedna v údolí Spiti v Indii a druhá v údolí Mustang v Nepálu. Jako první možnost podpory je možné jet tam pomáhat jako dobrovolník. Pokud se testovací spolupráce s novými školami podaří, dostanou nabídku stejně komplexní podpory jako má škola v Mulbekhu. Bude úžasné, pokud ostatní školy budou mít solárně vytápěné budovy, pestrou výuku a vzdělání dostupné pro všechny.
https://www.himalajskypatron.cz/

Neziskovka se snaží získat dobrovolníky pomocí propagačního videa. Přihlášení zájemci nastoupí půlroční přípravu a v létě odjedou pomáhat do Himálaje. Skupinu bude reprezentovat influencerka působící v oboru českého školství Štěkánka The Učitelka. Ta navštíví všechny tři himálajské školy a bude porovnávat jednak školy navzájem a stejně tak i himálajské a české školství. Protože Štěpánka pomáhala jako dobrovolník ve škole v Mulbekhu již v roce 2012 porovná také jak se škola změnila za 12 let české podpory.

Velkou změnu pro českou neziskovku budou propagovat i další mediálně známí lidi. Společně s Vavřincem Hradílkem bude veřejnost moct absolvovat Kajakářskou Výzvu. Skupina dobrodruhů zkusí na kajaku zdolat obrovské peřeje na řece Indus a získat tím dary, které podpoří velkou změnu u neziskovky. Cestu do Himálaje také přislíbila Lucka Výborná od které očekáváme, že se přidá na některou z devíti benefičních cest, které neziskovka Himálajký patron v létě nabízí na podporu školství v Himálaji. Do Himálaje je možné jet například Kurz buddhismu, Kurz Tibetské medicíny nebo třeba jako fotograf, kameraman překladatel a další.
https://www.himalajskypatron.cz/cesty

Himálajský patron (dříve Brontosauři v Himálajích) podporují rozvoj školy Spring Dales Public School ve vesnici Mulbekh od roku 2008. Od té doby se zvýšil počet dětí z 80 na 250, studenti se stali nejlepšími z celého okresu a na investice jsme získali 14 mil. Kč včetně darů od Dalajlámy. Každý ve vesnici vás pozdraví Ahoj, na požádání zazpívá To ta Heľpa, popřípadě vás seznámí s místním klukem, kterému všichni říkají Jarda Jágr a který má doma dres podepsaný od skutečného Jágra s věnováním pro Lobsanga.

Ilustrační fotky zde: https://drive.google.com/drive/folders/1kTOZosc_e20t_Kg3JPljf3auDmMYhWbx?usp=sharing
Jiří Sázel, tel: 603534730
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist