Mgr. Ivana Hlinková "> V Hluboké nad Vltavou se otevřelo nové poradenské středisko - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-hluboke-nad-vltavou-se-otevrelo-nove-poradenske-stredisko
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Energy Centre České Budějovice: V Hluboké nad Vltavou se otevřelo nové poradenské středisko

7. listopadu 2022 | Energy Centre České Budějovice
Autor: Mgr. Ivana Hlinková, tel: 777 030 325


Za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a města Hluboká nad Vltavou zahájilo činnost nové poradenské středisko zaměřené na úspory energie. Jedná se o tzv. Energetické konzultační a informační středisko (EKIS). Pro bezplatnou a nezávislou konzultaci si mohou zájemci přijít vždy v pondělí a středu od 13 do 19 hodin do KC Panorama (Masarykova 974, Hluboká).
Hluboká nad Vltavou se tak zařadila mezi obce, ve kterých fungují střediska spadající do sítě EKIS, která jsou zřízena v rámci státního programu EFEKT na podporu úspor energie, který vyhlašuje Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) se záměrem podílet se na naplňování Státní energetické koncepce. Kontakty na všechna střediska EKIS naleznete na www.mpo-efekt.cz/cz/ekis/strediska-EKIS.
Kvalifikovaní energetičtí specialisté fungující v rámci sítě EKIS bezplatně poradí od výběru úsporného osvětlení či elektrospotřebiče přes vhodné zateplení, správné vytápění, plánování rekonstrukce až po velké projekty energeticky úsporných staveb. Konzultovat s nimi můžete také např. fotovoltaické elektrárny, tepelná čerpadla, malé vodní elektrárny, zařízení na spalování biomasy, rozúčtování tepla aj.
Pomohou také s dotacemi, tvorbou dotační žádosti i další administrativou pro získání dotace (nejčastěji Nová zelená úsporám). Na EKIS odborníky se může obrátit každý – občané, podnikatelé a firmy i zástupci obcí, měst a krajů.
Na konzultaci je lepší se předem objednat, a to na tel. 387 312 580, mobil: 773 124 580, email: eccb@eccb.cz. EKIS Hluboká provozuje spolek Energy Centre České Budějovice (ECČB), která má druhou poradnu EKIS v Českých Budějovicích již od r. 1998.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist