https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-karlovarskem-kraji-jdeme-do-voleb-s-ods
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: V Karlovarském kraji jdeme do voleb s ODS

4. června 2020 | KDU-ČSL
Autor: Kateřina Procházková, tel: 730 575 148
KDU-ČSL postaví v krajských volbách v Karlovarském kraji společnou kandidátku s ODS. Lídrem bude Karel Jakobec (ODS). Za lidovce je na kandidátce nejvýše postavená Oľga Haláková.

„Karlovarský kraj je velmi důležitý a v budoucnu ho čeká mnoho změn, například odchod od využívání hnědého uhlí. Proto je důležité, aby tu bylo vedení, které dokáže na tyto změny pružně reagovat. Jsem rád, že KDU-ČSL nabízí do čela kandidátky Oľgu Halákovou, která má za sebou obrovský kus práce v Bečově nad Teplou. Je to velmi kompetentní osoba, která své dlouholeté zkušenosti z komunální úrovně dokáže zúročit i na úrovni krajské,“ vysvětluje předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

„Spolupracujeme: v Karlovarském kraji jdeme do podzimních voleb s KDU-ČSL. V čele kandidátky stojí Karel Jakobec, dlouhodobě úspěšný starosta a místostarosta Sokolova. Věřím, že lidé naši práci v tomto kraji vidí a dají nám možnost, abychom byli ještě silnější,“ říká předseda ODS Petr Fiala.

„Pro toto volební období jsme se rozhodli, že odsouhlasíme nabídku, která přišla ze strany ODS. Tato nabídka nám dávala největší smysl a věřím, že naše spolupráce bude skvěle fungovat. S lídrem kandidátky panem Jakobcem a všemi ostatními se znám velmi dobře a důvěřuji jim,“ uzavírá lídryně za KDU-ČSL v Karlovarském kraji Oľga Haláková.

„Spolupráce s KDU-ČSL v našem kraji je logické vyústění snahy o to, aby hlasy středopravicových voličů nezůstaly někde v propadlišti, proto naši společnou kandidátku podpoří také strana Soukromníků. Karlovarský kraj prochází restrukturalizací a my jsme připraveni navázat na stávající práci, kterou jsme pro kraj odvedli, a této výzvy se chopit,“ říká lídr společné kandidátky Karel Jakobec.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist