Lucie Macháčková "> V Kopřivnici se bude diskutovat o fair trade - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-koprivnici-se-bude-diskutovat-o-fair-trade
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: V Kopřivnici se bude diskutovat o fair trade

29. března 2023 | Město Kopřivnice
Autor: Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
V pondělí 3. dubna od 16 hodin se v Ringhofferově vile uskuteční diskuzní seznání O fair trade. Nevíte, co se pod tímto označením skrývá? Myšlenku fair trade znáte, ale chcete se dozvědět více? Přemýšlíte, jak konkrétně můžete tento systém podpořit? Přijďte to s námi probrat u šálku výborné fairtradové kávy.

Fair trade (česky férový či spravedlivý obchod) je výzvou k zodpovědné spotřebě a spravedlivějšímu způsobu obchodování. Systém usiluje o pomoc drobným výrobcům a pěstitelům v zemích třetího světa, chrání jejich práva a dává jim šanci uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Prosazuje platbu spravedlivých cen a dodržování sociálních environmentálních standardů. Férový výrobek poznáte například podle certifikační známky Fairtrade.

Pondělní besedy v Kopřivnici se zúčastní zástupce společnosti Fairtrade Česko a Slovensko Stanislav Komínek, který má osobní zkušenosti z míst, kde tento systém pomáhá. „Půjde o besedu a promítání fotografií, které se budou týkat nejen pěstování kakaa v západní Africe, ale také našich možností zapojení do změny,“ uvedl Stanislav Komínek. „Budeme rádi, když se jednání zúčastní všichni, kdo se o fair trade chtějí dozvědět více, než co lze vyhledat na internetu. Především jsou vítáni ti, kteří si na toto téma doposud neutvořili ucelený názor,“ doplnila koordinátorka projektu Zdravé město Kopřivnice Ivana Holubová.
Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist