https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-liberecke-zoo-opet-po-roce-probiha-socharske-sympozium-etnoart
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ZOO Liberec: V liberecké zoo opět po roce probíhá sochařské sympozium EtnoArt

14. srpna 2018 | ZOO Liberec
Autor: Barbara Tesařová, tel: 778 717 788
V pondělí 13. 8. byl v Zoo Liberec zahájen již čtrnáctý ročník tradiční umělecké akce s názvem EtnoArt, kterou zoo pravidelně pořádá s uměleckým sdružením Artefaktum - CZ. Z prostor zahrady Lidových sadů se opět po roce ozývají zvuky brusek, vrtaček a kladívek a pod rukama známých umělců vznikají nové sochy z kamene. Ty budou po skončení akce zkrášlovat areál zoologické zahrady.

Zatímco v prvních deseti ročnících tohoto výtvarného atelieru pod širým nebem bylo základním materiálem pro výtvarníky a sochaře výhradně dřevo, už počtvrté se organizátoři rozhodli použít pískovec. „Ten je na rozdíl od dřeva odolnější a sochy umístěné v odpočinkových zónách zoologické zahrady tak budou dělat návštěvníkům radost mnohem déle. U těch pískovcových by to mohlo být i více než půl století,“ vysvětluje Zdeněk Santer ze sdružení Artefaktum.

Letošní skupinu sochařů tvoří známá čtveřice: Jan Švadlenka, Jiří Genzer, Ondřej Procházka, Marián Maršálek. Nováčkem letošní party je nymburský umělec Michal Jára, který je autorem i populární sochy Bohumila Hrabala na náměstí v Nymburku.

Za celou čtrnáctiletou historii této akce se veřejnosti představilo celkem 16 umělců z celé České republiky. Ti pro Zoo Liberec vytvořili více než šest desítek různých dřevěných a kamenných plastik.
Hotová díla vysochaná během letošního ročníku představí umělci na vernisáži, která proběhne v pátek 17. 8. od 17.00 na zahradě Lidových sadů.

Zahrada Lidových sadů je však veřejnosti otevřena po celou dobu konání sympozia. Návštěvníci mají možnost popívat si se samotnými autory a průběžně sledovat, jak se pískovcové balvany postupně mění v nejrůznější artefakty.
Barbara Tesařová, tel: 778 717 788 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist