https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-liberecke-zoo-opet-vzniknou-sochy-z-kamene-a-dreva
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ZOO Liberec: V liberecké zoo opět vzniknou sochy z kamene a dřeva

15. srpna 2016 | ZOO Liberec
Autor: Jan Kubánek, tel: 724 318 016
Už 12. ročník v pořadí si na své konto připisuje projekt nazvaný ETNOART a jeho pořadatelé – ZOO Liberec a sdružení Artefaktum-cz.

Tento výtvarný ateliér pod širým nebem najde letos své místo v areálu zahrady Lidových sadů, a to od 15. do 19. srpna. Projekt ETNOART navazuje na sérii předchozích úspěšných ročníků, které se v zoo konaly pod názvem ETNOŘEZ. Letos je projekt zaměřen na vytvoření další skupiny pískovcových soch, které
opět zatraktivní odpočinková místa v prostoru zoologické zahrady.

Po deseti ročnících, kdy bylo materiálem pro výtvarníky a sochaře výhradně dřevo se již podruhé jejich um a fantazie potkává s pískovcovými balvany. Artefakty z nich vytvořené tak snadno odolají zubu času a degradaci, kterým při venkovní instalaci podléhá dřevěný materiál.

Zajímavou reminiscencí letošního sympozia na minulost bude vytvoření nové verze sochy nazvané Dešťová víla. Její předchůdkyně zdobila areál zoo několik předchozích let a stala se oblíbenou sochou návštěvníků.

Vernisáž a předání soch se uskuteční v pátek 19. srpna 2016, v 17 hodin na zahradě Lidových sadů Liberec.

Seznam letos tvořících umělců:
Milena BAUEROVÁ
Jiří GENZER
Marian MARŠÁLEK
Ondřej PROCHÁZKA
Ivan ŠMILAUER

Informace a akci: Iveta Vírová, Lidové sady, tel. 723 227 044
Jan Kubánek, tel: 724 318 016 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist