https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-liberecke-zoo-probehne-kazdorocni-odchyt-pelikanu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ZOO Liberec: V liberecké zoo proběhne každoroční odchyt pelikánů

30. října 2017 | ZOO Liberec
Autor: Barbara Tesařová, tel: 778 717 788
V pondělí 6. 11. 2017 proběhne od 09.00 v Zoo Liberec tradiční odchyt dvaceti pelikánů bílých a skvrnozobých, kteří musí být přemístěni z jezírka do tepla svého zimoviště v zázemí zoologické zahrady.

Jedná se o náročnou akci, do které je zapojena většina našich ošetřovatelů a zoologů z různých úseků. Část z nich odchytává pelikány přímo z vody na kajaku a druhá část hlídá břehy jezírka. Odchyt probíhá vždy holýma rukama, aby nedošlo ke zranění zvířat. „Pelikáni mohou vážit až dvanáct kilogramů a k obraně používají své silné a špičaté zobáky. Musíme být tedy velmi obezřetní a zobáky vždy nejprve pevně sevřít a zafixovat“, přibližuje lov vodních ptáků zoolog a kurátor ptáků, Jan Hanel.
V zázemí stráví tito majestátní opeřenci celou zimu. „Po přesunu na zimoviště začíná u pelikánů hnízdní sezóna. Loňský rok se i přes komplikace s virem ptačí chřipky v zázemí vylíhlo šest jedinců. Doufáme, že letošní zima bude z hlediska odchovů minimálně stejně úspěšná“, doplňuje Jan Hanel.

Sraz pro novináře bude v pondělí 6. 11. v 08.45 v prostorách hlavního vchodu do zoo.
Barbara Tesařová, tel: 778 717 788 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist