https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-liberecke-zoo-se-opet-sbirala-kola-pro-afriku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ZOO Liberec: V liberecké zoo se opět sbírala kola pro Afriku

18. října 2017 | ZOO Liberec
Autor: Barbara Tesařová, tel: 778 717 788
Včera v odpoledních hodinách proběhla v Zoo Liberec první ze tří letošních podzimních sbírek jízdních kol. Dárci nám věnovali celkem 12 kol, která budou ve spolupráci se společností Kola pro Afriku o.p.s. dovezena do africké Gambie, kde pomohou místním dětem snadněji překonávat mnohdy několikakilometrové vzdálenosti do škol. Věnovaná jízdní kola tak podpoří rozvoj celkové gramotnosti místních dětí, zlepší možnost jejich pracovního uplatnění a pomohou zvýšit jejich občanský status.

Liberecká zoologická zahrada se do sběru těchto dopravních prostředků zapojila již v roce 2012 a za pět let se nám zde podařilo nashromáždit více než 600 kol, která už pomáhají gambijským dětem na jejich cestě za vzděláním.
Pokud by měl někdo zájem věnovat své staré, ale stále funkční jízdní kolo, může ho přinést k ZooExpu (budova bývalého vchodu do zoo) i v následujících „sbírkových dnech“: 25. 10. 2017 a 2. 11. 2017. Od 15.00 do 18.00 budou u ZooExpa přítomni dobrovolníci ze Střediska ekologické výchovy – SEV DIVIZNA a z neziskové organizace Faunus, z.s., kteří od dárců kola vyberou a rádi poskytnou bližší informace jak o projektu Kola pro Afriku, tak o samotné cestě kol na černý kontinent.

Všem případným dárcům za celý tým organizace Kola pro Afriku, o.p.s. mnohokrát děkujeme!
Barbara Tesařová, tel: 778 717 788 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist