https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-nedeli-14.cervna-vyjizdime-na-plzensku-podivejte-se-na-jizdni-rady
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Arriva: V neděli 14. června vyjíždíme na Plzeňsku, podívejte se na jízdní řády

19. května 2020 | Arriva
První den pro Vás vypravíme 577 spojů!

Neděle 14. června je velký den pro veřejnou dopravu na Plzeňsku a zároveň i velký den pro Arrivu. Naše nové modré autobusy se žlutými a bílými prvky vyjedou po celém kraji. Jsou nízkopodlažní, klimatizované, vybavené informačním systémem, bezpečnostním pásem u každé sedačky, USB nabíječkami nebo WIFI připojením na páteřních trasách.

Úplně první spoj pod hlavičkou dopravce Arriva Střední Čechy vyjede na lince 452 ze zastávky Plánice, náměstí přes Žinkovy a Chválenice do Plzně k terminálu u hlavního nádraží. Odjezd je ve 3:50 a od té doby vypraví Arriva za celou neděli dalších 576 spojů a hned v pondělí dokonce 3 797 spojů.

Všechny spoje budou zajišťovat nízkopodlažní autobusy, takže se bude všem lépe nastupovat i vystupovat. Plzeňský kraj, POVED a Arriva mají pro cestující řadu novinek. Kromě nových autobusů jde třeba i o možnost platit za jízdenku Plzeňskou nebo platební kartou a cestujícím se rozšíří i počet spojů – bude jich víc, než je dosud obvyklé. Rozjedou se v některých oblastech v ranních, dopoledních nebo i večerních časech a o víkendech. V letošní letní sezoně ocení cyklisté nové přímé spojení třeba z Plzně na Šumavu nebo na Manětínsko. Nově bude v pracovní dny zajištěno přímé autobusové spojení Sušice, Rabí a Horažďovic, či oblasti Města Touškov a Borských polí v Plzni. Podívejte se na nové jízdní řády (https://www.arriva.cz/cs/autobusy-a-vlaky/mhd/plzensky-kraj/nove-plzensko), jde o základní stav bez výluk kvůli uzavírkám silnic.

První dva týdny bude základní jízdné jednotné pro všechny cesty na jakoukoliv vzdálenost, cestující zaplatí 12 korun, ať pojedou kamkoliv. Uznávány budou i slevy pro děti, žáky, studenty nebo seniory, kteří zaplatí jen 3 koruny. Od 1. července se už bude jezdit podle nového tarifu IDPK (http://www.idpk.cz/).

Novinkou jsou také spoje na zavolání. Pokud cestující uvidí v jízdním řádu u celého spoje nebo u své zastávky symbol telefonu, musí si pro svou cestu takový spoj, nebo jeho zajížďku do vybrané zastávky, objednat. Udělá to jednoduše zavoláním nejpozději půl hodiny před odjezdem spoje na telefon 378 035 477.

Jízdní řád, tarif, smluvní podmínky a řadu dalších užitečných i zajímavých informací najdete na stránkách POVEDu (http://www.idpk.cz/).
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist