https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-oucmanicich-stavi-dobrovolnici-detske-hriste-z-hliny-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Ekocentrum Paleta: V Oucmanicích staví dobrovolníci dětské hřiště z hlíny

3. srpna 2012 | Ekocentrum Paleta
Autor: Blanka Krčmářová, tel: 775 157 597
Oucmanice – Na přelomu července a srpna i za nepříznivého počasí staví dobrovolníci v oucmanické pobočce Ekocentra PALETA dětské hřiště z hlíny v rámci projektu Letní škola s Amosem. První etapa stavby bude dokončena tuto sobotu odpoledne.

Smyslem celého projektu je formou zážitkových ekovýchovných vzdělávacích programů přiblížit účastníkům ve věku od 15 let alternativy fungování v lidské společnosti. Mísí se zde témata jako přírodní zahrada, zemědělství, bydlení, alternativní ekologické systémy atp. Od 27. července do 5. srpna tak v rámci Letní školy s Amosem vzniká v areálu oucmanické pobočky ekocentra PALETA i přírodní dětské hřiště. „Jde o první etapu stavby, během níž dokončíme stavbu komplikované lavičky s prolézačkou a s průhledy do krajiny z hlíny, pneumatik a dřevěných kůlů. V další etapě budou vybudovány kameniště, tunel a například i kopec s nášlapnými kameny,“ vysvětlil lektor a stavitel v jedné osobě, Mgr. Miroslav Míkovec. Součástí programu je například i každodenní péče o zvířata v areálu ekocentra, třídění odpadů a účastníci si pochutnají na vlastnoručně připravené stravě, převážně vegetariánské, pokud možno z místní produkce.

Přidanou hodnotou je i samotné místo konání akce. V prostorách Pobytového střediska ekologické výchovy Pardubického kraje mají účastníci možnost seznámit se i s ukázkami použití ekologicky šetrných technologií, jako jsou například sluneční kolektory, tepelné čerpadlo, kořenová čistírna odpadních vod či prohlédnout si dvě muzejní expozice zaměřené na bydlení a zemědělství nebo si odpočinout v bylinkové zahrádce.

Projekt Letní škola s Amosem, na kterém Středisko ekologické výchovy AMOS, o. p. s. volně spolupracuje i s Hnutím Brontosaurus, je částečně financován grantem z rozpočtových prostředků Pardubického kraje v rámci programu Vzdělávání, výchova a osvěta v oblasti životního prostředí v Pardubickém kraji pro rok 2012.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist