https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-palaci-schaffgotschu-vznikne-muzejne-vzdelavaci-centrum
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: V paláci Schaffgotschů vznikne muzejně-vzdělávací centrum

1. prosince 2016 | Správa KRNAP
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
Kolegům z polského Krkonošského národního parku se po letech usilovné práce povedlo získat finanční podporu na rekonstrukci bývalého paláce Schaffgotschů v Jelení Hoře-Sobieszowě.

Ředitel Karkonoského Parku Narodowého (KPN) Andrzej Raj ve Varšavě podepsal smlouvu o výstavbě Muzejně-vzdělávacího centra v bývalém paláci Schaffgotschů v Jelení Hoře-Sobieszowě. Středisko bude k dispozici zároveň místním obyvatelům i turistům jako místo sloužící odpočinku, ale především výchově. Stavba si vyžádá investice ve výši 9 582 809,82 zlotých. Financování je připraveno z Operačního programu infrastruktura a životní prostředí 2014-2020, Fond soudržnosti v rámci opatření 2.4 Ochrana přírody a ekologická výchova. Za tyto peníze bude realizována rekonstrukce historické budovy (naposledy využívané střední školou) pro potřeby muzejně-vzdělávacího střediska, vytvoření interaktivní vzdělávací expozice a úprava prostoru přiléhajícího k paláci pro účely ekologické výchovy. Práce mají být provedeny do konce roku 2018. "Těší nás, že léta trvající úsilí se kolegům podařilo dovést k cíli. Jedná se o rozsáhlý projekt, který zejména na polské straně hor bude velkým magnetem pro návštěvníky i místní obyvatele," říká ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka.

Ani na české straně Krkonoš nesedíme s rukama v klíně. Po úspěšné stavbě Krkonošského centra environmentálního vzdělávání KRTEK ve Vrchlabí a rekonstrukci vrchlabské klášterní zahrady, připravujeme žádost o podporu rekonstrukce vrchlabského Krkonošského muzea v budově bývalého kláštera augustiniánů a v příštím roce chystáme také rekonstrukci budovy i expozic v Památníku zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou.
Radek Drahný, tel: 737 209 900 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist