https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-patek-8.kvetna-se-znovu-rozjede-lanovka-na-jested
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: V pátek 8. května se znovu rozjede lanovka na Ještěd

7. května 2020 | České dráhy
České dráhy obnoví v pátek 8. května v 8:00 hod. provoz lanové dráhy z Horního Hanychova na vrchol Ještědu. Provoz lanovky byl v uplynulých týdnech zastaven v důsledku pandemie COVID-19.

Provoz lanové dráhy bude obnoven za zvláštních bezpečnostních podmínek. Pro zajištění většího rozestupu mezi cestujícími bude snížena kapacita kabin z obvyklých 35 na 10 cestujících včetně obsluhy lanovky. Přepravní kapacita ale bude navýšena tak, že bude provoz zajištěn v rámci možností průběžně. Zájemce o cestu lanovkou na Ještěd prosíme o trpělivost a shovívavost při čekání na přepravu.

Lanová dráha Horní Hanychov – Ještěd bude v provozu od 8:00 do 19:00 se dvěma přestávkami od 12:00 do 12:40 a od 15:05 do 15:25 hod. Každé pondělí, kdy je prováděna údržba lanové dráhy, bude provoz zahájen ve 14:00 hod. (v případě dokončení prací dříve bude lanovka jezdit od 13:00 hod.). Jednosměrné obyčejné jízdné je 99 Kč a děti od 6 do 15 let platí 49 Kč.

Provoz lanové dráhy na Ještěd se zastavil na téměř osm týdnů od pondělí 16. března 2020. Poslední dva týdny této odstávky ale probíhala pravidelná jarní revize.

Podrobnosti o lanové dráze ČD najdete zde: https://www.cd.cz/nase-vlaky/lanovka/-26952/
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist