Ilona Mazalová "> V pátek proběhlo vyhodnocení akce Do práce na kole - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-patek-probehlo-vyhodnoceni-akce-do-prace-na-kole
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: V pátek proběhlo vyhodnocení akce Do práce na kole

10. června 2024 | Město Kopřivnice
Autor: Ilona Mazalová, tel: 556 879 436, 737 114 246
Květnová výzva Do práce na kole, pěšky či poklusem je za námi a v pátek odpoledne došlo i na závěrečné vyhodnocení na Bubla City Ranchi. Účast na výzvě v Kopřivnici přijalo 441 nadšenců, kterým se podařilo zdolat 101 768 kilometrů.

Celorepublikově se konal 14. ročník květnové výzvy Do práce na kole, pěšky či poklusem. Kopřivnice se letos zapojila již podesáté. Organizátorkám se v letošním roce podařilo zajistit jedenáct akcí na triko, novinkou byla možnost vyzkoušet si horolezeckou stěnu na kopřivnickém zimním stadionu. Akcí na triko se rozumí akce, při níž se účastník prokáže soutěžním tričkem a má vstup, případně konzumaci u zapojeného partnera zdarma.

V Kopřivnici se akce Do práce na kole účastnilo 193 žen a 248 mužů. Přestože účast byla vysoká, rekord z roku 2022 465 účastníků, nepadl. Kampaně se zúčastnili zástupci 18 firem, celkem 159 týmů, z nichž 13 mělo stoprocentní zapojení. Průměrná délka cesty vyšla na 8,64 kilometrů.

Plánované Cyklohrátky, které měly vyhodnocení akce provázet, se v pátek 7. června se z důvodu podmáčeného terénu na Bubla City Ranchi neuskutečnily, ale i tak byla pro děti připravena projížďka na koních a malování na obličej. „Pro účastníky vyhodnocení kampaně bylo zase zajímavým zpestřením povídáním o udržitelné mobilitě ve městech s Věrou Hübnerovou z organizace Partnerství pro městskou mobilitu. Ta přítomným přiblížila jarní a podzimní výzvu 10 000 kroků,“ přiblížila program pátečního odpoledne koordinátorka udržitelného rozvoje Ivana Holubová. Podrobné výsledky dohledáte na webové adrese dopracenakole.cz/vysledky-do-prace-na-kole.

„Poděkování patří nejen všem účastníkům ale i partnerům, kteří pro zapojené poskytli slevy, nápoje zdarma nebo hodnotné dárky, kterými jsme oceňovali vítěze,“ poděkovala všem jedna z organizátorek Barbora Sopuchová.
Ilona Mazalová, tel: 556 879 436, 737 114 246
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist