https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-piratskem-centru-probehla-debata-s-poslancem-radkem-holomcikem-o-klimatickych-zmenach
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká pirátská strana Pardubický kraj: V pirátském centru proběhla debata s poslancem Radkem Holomčíkem o klimatických změnách

Ve čtvrtek 6. února proběhla v ParduPiCe debata o klimatických změnách a suchu v krajině s pirátským poslancem a místopředsedou zemědělského výboru Poslanecké sněmovny Radkem Holomčíkem.

Této besedy se v pirátském centru zúčastnilo kolem třiceti lidí, kterým sucho v krajině a klimatické změny nejsou lhostejné.

Debata začala krátce po 18. hodině, pirátský poslanec Radek Holomčík přítomným sdělil zásadní body, které krajinu tíží. Jsou jimi například nedostatek vody, špatný stav půdy, problémy při obnově lesů decimovaných kůrovcem, neschopnost krajiny zadržovat vodu či narušený tzv. malý koloběh vody.

V průběhu besedy se se svými podněty a dotazy zapojovali návštěvníci, mezi kterými byli i zastupitelé různých měst a obcí, které tuto problematiku denně řeší. Diskuze se postupně přesunula ke konkrétním příkladům, které obce a města trápí, a obce se pak často ztrácí v byrokratickém moři žádostí a povolení.

Příjemnou atmosféru při diskuzi podpořilo občerstvení, jenž na akci poskytl pardubický sociální podnik Café Robinson, který zaměstnává lidi se zkušenostmi s duševním onemocněním.

Akce se velice povedla a již v tuto chvíli pro vás připravujeme další besedu na téma Domácí nekomerční výroba piva, tzv. domovarnictví, s poslanci Ondřejem Polanským, Radkem Holomčíkem a našim lídrem do krajských voleb Danielem Lebduškou. O termínu akce vás budeme informovat na našem facebooku a webu.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

JB

Josef BIS

12.2.2020 06:22
Dobrý den, dnes jsem se dozvěděl ze zpráv EKOLISTU, že se v ČR provádí výzkum co dovede vstřebat borovice douglaska co2 z ovzduší. Proto se ptám. Tady nevadí že jde o druh stromu, který zde nemá co dělat podle zákona o invazivních druzích,že zvířata a rostliny jsou často likvidovány jen proto, že původ mají v jiné zemi. Já s tím nesouhlasím, proč by zde stromy, rostliny třeba z Jižní Ameriky, trávy, skalničky, keře jedním slovem rostlinná říše, nemohla být pěstována v parcích,zahrádkách,na volných prostranstvích.A rozhodně pokud bude řádně zdokumentováno, že tato rostlina pochází z té oblasti a našla v našem prostoru svůj dočasný pobyt, tak žádné hloupé nařízení nemůže být bráno vážně. A EU mi může vlézt na záda. A jestli se naštvu, tak někde před MINISTERSTVO naseju mariánku, a až tam vyroste tak pozvu televizi. Takový protest chceme?Klidně to udělám. Neměli by skuteční, opravdu skuteční odborníci, chovatelé, pěstitelé toho ,co mají rádi dostat prostor. A poslanci, schvalující hlouposti z neznalosti věci, třeba výsevů rostlin, chovu cizokrajných zvířat dostat slovo? NE jako jsem četl, Pirátský poslanec zařídil besedu někde v PARDUBICÍCH. MÁM TO KOUSEK-NEJEDU PIRÁTSKÝ POSLANE.? To fakt chcete pořád politikařit, hrát si v Parlamentu, já, já,já? Páni poslanci, oslovte, skalničkáře, sukulentáře, pěstitele bonsají,gladiolů a jiřin,chovatele papoušků,lam,vicuní a alpak,a dalších rarit světa. Ne pirátský poslanec a ale POSLANECKÁ sněmovna vyhlašuje tento rok pro připomínky občanů k těmto bodům. A rozešlete to mezi lidi, voliče,národ. A v tuto chvíli jasně říkám. Protože to organizuje PIRÁTSKÝ poslanec nebo jiný, mě tam pánové nedostanete. To fakt neumíte odhadnout a zahrát na strunu těchto lidí CHOVATELŮ,PĚSTITELŮ? Je mi líto, se mnou nepočítejte a pojedu jen s mým, blízkým poslancem z jiné partaje. A to páni poslanci děláte všichni, politikaříte, chcete urvat body jak pracujete-jen já, já, já. Ale my musíme říci a jasně musí zaznít. MY, MY. MY SE SPOLEČNĚ PORADÍNE A DÁME STOP zahnutým okurkám, červivým jablíčkům z naší zahrádky, stop krásným dovozovým jabkům plných chemie a skladovaných v dusíku a schlazením ve skladech,stop hloupostem z EU. Pane profesore, je čas.
Odpovědět
JB

Josef BIS

12.2.2020 06:26 Reaguje na Josef BIS
A schválně jsem tam napsal několik chyb, ,najdete je?
Odpovědět
JB

Josef BIS

12.2.2020 06:35
A s pirátským poslancem se klidně sejdu někde na pivo, nemám s tím problém, toto je reakce na článek z pohledu mého a možná i jiných. A jasně to říká a zpívá velikán JAN WERICH. A všichni dohromady uděláme moc.
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist