https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-praze-budou-do-senatu-kandidovat-michalek-tylova-a-wagenknecht
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Pirátská strana Praha: V Praze budou do Senátu kandidovat Michálek, Tylová a Wagenknecht

28. března 2018 | Pirátská strana Praha
Pražští Piráti uzavřeli své primární volby a do senátních voleb vyšlou Libora Michálka (Praha 2 a 3), Lukáše Wagenknechta (Praha 8) a Evu Tylovou (Praha 12).

Volby byly zajímavé hlavně na Praze 8, kde se utkali Hayato Okamura s Lukášem Wagenknechtem, a na Praze 2 a 3, kde se proti obhajujícímu Liboru Michálkovi do 2. kola dostal Marek Hilšer.

„Členové strany svým hlasováním vyjádřili podporu dosavadní práci Libora Michálka v Senátu. Marka Hilšera jsme sice podpořili v prezidentských volbách, jeho záměry v horní komoře Parlamentu nám ale nejsou zcela jasné,“ komentuje volbu místopředseda pražských pirátů Vít Šimral a dodává: „Předchozí spolupráce s Piráty hrála i ve prospěch Lukáše Wagenknechta. Jsme rádi, že se v obou obvodech utkali kvalitní kandidáti a doufáme, že se stejně silné osobnosti přihlásí i do primárek na Praze 4.“

Na Praze 4, kde o podporu zatím marně žádal Jiří Drahoš, proběhnou opakované primární volby v dubnu.


Stručné profily Piráty podpořených kandidátů:

Libor Michálek je český ekonom, politik a whistleblower. Pracoval jako makléř ve Fondu národního majetku, v dohledu nad kapitálovým trhem na ministerstvu financí, nebo v Komisi pro cenné papíry. V prosinci 2010 podal trestní oznámení kvůli podezření z trestného činu pletichy při zadání veřejné zakázky a při veřejné soutěži, načež byl ministrem Drobilem odvolán z funkce ředitele Státního fondu životního prostředí. Od října 2012 zasedá v horní komoře Parlamentu jako senátor za Piráty. Byl oceněn Rekonstrukcí státu za mimořádnou podporu protikorupčních opatření.

Eva Tylová vystudovala Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT. Mezi lety 1998 a 2002 byla náměstkyní ministra životního prostředí a v letech 2002–2003 a 2008–2010 ředitelkou České inspekce životního prostředí. Od roku 2010 do roku 2014 byla místostarostkou Prahy 12 a od roku 2014 je zastupitelkou Prahy 12 za Stranu zelených s podporou Pirátů a LES.

Lukáš Wagenknecht je český ekonom a státní úředník, v letech 2014 a 2015 první náměstek ministra financí ČR pro oblast finančního řízení a auditu. K Wagenknechtovu odvolání vedl spor s Andrejem Babišem a hlavně ministryní Karlou Šlechtovou, která zpochybnila tým Wagenknechtových auditorů, když našli pochybení v miliardové zakázce na systém monitorující čerpání dotací. V červenci 2017 Wagenknecht spoluzaložil společnost Good Governance, která se věnuje prosazování modelů dobré praxe ve finančním řízení.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist