https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-praze-se-setkali-ministri-dopravy-ceske-republiky-a-svobodneho-statu-sasko-milan-simonovsky-a-martin-gillo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MDS ČR: V Praze se setkali Ministři dopravy České republiky a Svobodného státu Sasko Milan Šimonovský a Martin Gillo

13. února 2003 | MDS ČR
Dne 13. února 2003 se v Praze setkali Ministři dopravy České republiky a Svobodného státu Sasko Milan Šimonovský a Martin Gillo.Oba ministři během jednání oznámili zájem České republiky a Saska o rychlé dobudování své přeshraniční dopravní cesty. Ministři se shodli na tom, že dobudování dopravní infrastruktury je rozhodujícím předpokladem pro další sjednocování Evropy, pro prohlubování tradičně těsných hospodářských kontaktů a pro setkávání občanů na obou stranách hranic.

Vzhledem k tomu, že po rozšíření EU dojde k výraznému nárůstu požadavků na dopravu a dopravní spojení, uvažuje Svobodný stát Sasko a přilehlé kraje v České republice ve střednědobém horizontu o podstatném zvýšení počtu silničních spojení. Důležitým společným projektem mezi Českou republikou a Spolkovou republikou Německo (Svobodným státem Sasko) je přitom výstavba dálnice Praha – Drážďany (D8 / A17). V polovině roku 2003 má být zahájena výstavba hraničního mostu. Oba ministři potvrdili cíl propojit obě dálnice přes společnou hranici v roce 2005.

V České republice i v Sasku se intenzivně pracuje na odstraňování povodňových škod. Na silničním propojení I/8 – B170 (E55) se předpokládá obnovení dopravy zboží přes hraniční přechod Cínovec/Altenberg bez omezení od 1. července t.r.

Kombinovaná doprava ve své nynější podobě doprovázené dopravy Ro-La by měla pokračovat až do propojení dálnic D8 a A17. Česko – saská pracovní skupina v současné době připravuje projekt efektivnějšího a ekologicky citlivějšího řešení přepravy zboží formou kombinované dopravy. Ministři potvrdili, že se v budoucnu musí podstatně zvýšit její podíl na celkové nákladní dopravě.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist