https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-prazske-stromovce-bude-mozne-zazit-indonesii-na-vlastni-kuzi-vytezek-z-beneficni-zero-waste-akce-podpori-ochranu-outlonu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

The Kukang Rescue Program: V pražské Stromovce bude možné zažít Indonésii na vlastní kůži. Výtěžek z benefiční „zero waste“ akce podpoří ochranu outloňů na Sumatře

22. května 2018 | The Kukang Rescue Program
Autor: Kateřina Holubová, tel: 777 153 133
V neděli 3. června bude možné v pražské Stromovce zažít Indonésii na vlastní kůži. Česká nezisková organizace The Kukang Rescue Program pořádá benefiční akci „Sumatra v ohrožení“, jejíž výtěžek umožní vybavení kliniky záchranného centra pro outloně na Sumatře. Návštěvníci se budou moci těšit na indonéské tance a kuchyni či na přednášky o ochraně vzácných primátů a o bezodpadovém stylu života. V „zero waste“ duchu bude probíhat i samotná akce, čímž chce záchranný program Kukang poukázat na nutnost řešení celosvětového problému plastového znečištění. Vrcholem programu bude koncert slovenského rappera Suvereno.

V pražském parku Stromovka v Tiskárně na Vzduchu se v neděli 3. června 2018 od 16:00 hodin uskuteční jedinečná benefiční akce na podporu aktivit organizace The Kukang Rescue Program. Ta usiluje o ochranu outloňů a dalších druhů živočichů před ilegálním obchodem zejména na indonéském ostrově Sumatra, kde také provozuje záchranné a rehabilitační centrum pro outloně. Návštěvníci se mohou těšit na indonéský kulturní program – hudbu a tradiční taneční vystoupení skupiny Kintari Foundation a také na přípravu tradičních indonéských pokrmů. Vrcholem večera bude vystoupení slovenského rappera Suvereno. Chybět nebude ani představení aktivit záchranného programu The Kukang Rescue na Sumatře i v České republice a přiblížení problematiky ilegálního obchodu s outloni a dalšími zvířaty. Organizace Czech Zero Waste pak ve své přednášce o bezodpadovém (tzv. zero waste) stylu života nabídne rady a tipy, jak každý z nás může minimalizovat odpad ve svém každodenním životě, a tak šetřit přírodní zdroje a chránit životní prostředí.

Samotná benefiční akce se ponese v „zero waste“ duchu. Každý návštěvník v rámci zakoupené vstupenky obdrží znovupoužitelný kelímek na nápoje s motivem outloně a záchranného programu Kukang, který si bude moci po akci ponechat. Navíc každý, kdo si přinese vlastní krabičku, dostane slevu na zakoupené jídlo. „Tímto způsobem během akce zásadně snížíme množství odpadu v podobě jednorázového plastového nádobí. Věříme, že se jedná o cestu, kterou by měli pořadatelé velkých akcí typu koncertů či festivalů následovat,“ říká Barbora Tylová, členka organizace The Kukang Rescue Program, ošetřovatelka zvířat v Zoo Tábor a hlavní organizátorka benefiční akce. Záchranný program Kukang chce tímto způsobem upozornit na skutečnost, že Indonésie je jednou ze zemí s největším znečištěním životního prostředí. Zároveň se však organizace přímo na Severní Sumatře aktivně zapojuje do nového projektu třídění odpadu.

Výtěžek z benefiční akce „Sumatra v ohrožení“ pomůže vybavit kliniku v záchranném a rehabilitačním centru na severu ostrova Sumatra, kde dochází k ošetřování outloňů zachráněných z černého trhu. Partnery události jsou Bioobchod.cz, Econea, JAPŮ, Nebaleno, CK Go2 a t-shock.eu. Vstupenky je možné zakoupit na portálu Goout: https://goout.net/cs/listky/ohrozena-sumatra/phfc/.

Více informací na facebookové události https://www.facebook.com/events/202670253874498/.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist