Jan Mikulička "> V Programu vodohospodářských akcí letos rozdělí kraj přes 8 milionů korun - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-programu-vodohospodarskych-akci-letos-rozdeli-kraj-pres-8-milionu-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: V Programu vodohospodářských akcí letos rozdělí kraj přes 8 milionů korun

8. září 2021 | Liberecký kraj
Autor: Jan Mikulička, tel: 485 226 324
Krajští radní na včerejším jednání schválili poskytnutí finančních dotací z Programu vodohospodářských akcí 2021 v rámci Fondu ochrany vod Libereckého kraje. Uspokojeno bude sedm žadatelů z osmi, kteří si rozdělí celkovou částku ve výši 8.136.904 korun.

„Účelové investiční dotace z rozpočtu Libereckého kraje žadatelé využijí zejména na výstavbu vodovodů, kanalizací, ale třeba i na vybudování nového vodního zdroje. Podmínky pro udělení dotací splnili všichni zájemci s výjimkou jednoho, který nedodal potřebné dokumenty,“ uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.

Dotace z Programu vodohospodářských akcí pro rok 2021 jsou určeny na Obnovu a modernizaci stávající vodohospodářské infrastruktury (VHI) a výstavbu nových vodních děl (čističek odpadních vod, kanalizací, vodovodů a náhradních zdrojů pitné vody) ve vlastnictví, resp. do vlastnictví příjemce v souladu s Plánem rozvoje vodovodů a kanalizací Libereckého kraje.

Žadatelům je poskytována dotace až do výše 70 % z celkových způsobilých výdajů akce, avšak maximálně ve výši 1.800.000 korun.

Seznam podpořených projektů na https://www.kraj-lbc.cz/aktuality/v-programu-vodohospodarskych-akci-letos-rozdeli-kraj-pres-8-milionu-korun-n1099670.htm
Jan Mikulička, tel: 485 226 324
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist