https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-prubehu-zari-vyrostlo-v-jiznich-cechach-10-iglu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Energy Centre České Budějovice: V průběhu září vyrostlo v jižních Čechách 10 iglú

30. září 2019 | Energy Centre České Budějovice
Autor: Mgr. Ivana Hlinková , tel: 777 030 325
Ačkoliv bylo letošní září teplotně nadprůměrné, v jihočeských základních školách vyrostlo během něj 10 iglú. A protože stavebním materiálem v tomto případě nebyl led a sníh, nýbrž karton, přečkají eskymácká obydlí, která jsou součástí projektu Energy Centre České Budějovice „Proč je v iglú teplo“, i zahájení topné sezóny.

Ačkoliv bylo letošní září teplotně nadprůměrné, v jihočeských základních školách vyrostlo během něj 10 iglú. A protože stavebním materiálem v tomto případě nebyl led a sníh, nýbrž karton, přečkají eskymácká obydlí, která jsou součástí projektu Energy Centre České Budějovice „Proč je v iglú teplo“, i zahájení topné sezóny. Do povědomí široké veřejnosti se postupně dostávají informace o legislativních změnách v oblasti výstavby, které budou platné od ledna 2020. Pro dnešní školáky již budou ekologické a energeticky úsporné domy naprostou samozřejmostí. Jak stavět, proč objekt zateplit, čím topit a jak snížit náklady na provoz, se žáci mohou dozvědět i hravou a zábavnou formou. Jednou z možností jsou právě workshopy pod vedením lektorů z Energy Centre České Budějovice.
Projekt „Proč je v iglú teplo“ byl podpořen dotačním programem Jihočeského kraje.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist