https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-ramci-preshranicni-spoluprace-vzniknou-nove-cyklotrasy-mezi-libereckym-krajem-a-saskem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: V rámci přeshraniční spolupráce vzniknou nové cyklotrasy mezi Libereckým krajem a Saskem

22. prosince 2021 | Liberecký kraj
Do ukončení Programu přeshraniční spolupráce ČR – Sasko už zbývá jen rok. Ale ani takto krátká doba nebrání tomu, aby se neschvalovaly poslední projekty pro dotační období 2014 – 2020.

Začátkem prosince zasedl letos naposledy monitorovací výbor Programu. Na programu bylo schvalování tří projektů a debata o podobě programu v novém dotačním období 2021 – 2027. „Máme radost, že byl schválen i projekt, ve kterém je partnerem Liberecký kraj. Jedná se o projekt Za společným dědictvím na kole i pěšky,“ uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Projekt byl schválen již na jaře roku 2018. Ocitl se však na seznamu náhradních projektů a na realizaci musel čekat, až bude v Programu dostatek úspor z realizovaných projektů. Jeho cílem je propojení turisticky zajímavých lokalit pomocí sítí cyklostezek v oblasti Českého Švýcarska, Šluknovského výběžku, Českolipska a na saské straně oblasti tzv. Mittelgebirgsroute a jejich napojení na cyklostezku Odra – Nisa. „Liberecký kraj by na realizaci své části projektu měl získat 67,5 tis. EUR z Evropského programu pro regionální rozvoj,“ doplňuje Jiří Ulvr.

Přehled projektů realizovaných v Libereckém kraji z Programu spolupráce ČR – Sasko mohou zájemci najít na webu Libereckého kraje v sekci odboru regionálního rozvoje a evropských projektů, pod oddělením dotací https://bit.ly/3pM2Bj6

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist