Filip Šebek "> V rámci vyhlášení Cen SDGs se v Praze otevřou zahrady Černínského paláce s Hrami za lepší svět - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-ramci-vyhlaseni-cen-sdgs-se-v-praze-otevrou-zahrady-cerninskeho-palace-s-hrami-za-lepsi-svet-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká rozvojová agentura: V rámci vyhlášení Cen SDGs se v Praze otevřou zahrady Černínského paláce s Hrami za lepší svět

14. září 2021 | Česká rozvojová agentura
Autor: Filip Šebek
Rezervace divokých koní, tyčinky se cvrččím proteinem nebo třeba dioptrické brýle pro třetí svět. To je jen část vítězů loňského ročníku Cen SDGs. Jejich řady se nyní rozšíří o další zajímavé počiny s udržitelným a veřejně prospěšným přesahem. O jaké projekty jde, bude odtajněno již ve čtvrtek 16. září v rámci 5. ročníku Cen SDGs, které stejně jako v předchozích letech pořádá Asociace společenské odpovědnosti s podporou České rozvojové agentury. Slavnostní galavečer z Černínského paláce bude možné sledovat prostřednictvím online streamu na DVTV od 20.00 hod. Veřejnost se pak přímo na „místo činu“ bude moci podívat v sobotu 18. září, kdy se v zahradách Černínského paláce uskuteční zábavné rodinné odpoledne s podtitulem Hry za lepší svět.

Ceny SDGs již pátým rokem ocení projekty, jež naplňují globální cíle, a mění tak Česko i svět k lepšímu. V průběhu března se takových přihlásilo 238. Výsledky ocenění budou vyhlášeny na slavnostním galavečeru v Černínském paláci na Ministerstvu zahraničních věcí ve čtvrtek 16. září 2021. „Stejně jako v předchozích letech oceníme zajímavé a inovativní projekty, které pomáhají k naplňování Cílů udržitelného rozvoje (SDGs), není jim lhostejná naše planeta a mění svět k lepšímu“, přibližuje poslání Cen SDGs Lucie Mádlová, výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti. Veřejnost bude mít možnost průběh celého večera sledovat skrz online stream na internetové televizi DVTV od 20.00 hod.

Jedna z vyhlašovaných kategorií se letos zaměřila na vzdělávání. Právě na něj a na děti se soustředí i letošní doprovodná kampaň, v rámci níž vznikla online Akademie SDGs a výpravná pohádková kniha pro děti i dospělé od autorek Báry Nesvadbové a Lucie Mádlové s ilustracemi od Renáty Fučíkové, Zuzany Mulíčkové a Evy Bartošové.

S myšlenkou ročníku pak designově ladí i trofeje pro vítěze, jejichž autorem je Václav Mlynář & Bomma. Ty jsou volně inspirované létajícím balonem, který byl hlavním grafickým motivem letošních Cen SDGs. Každá trofej je ručně foukaná na volno bez formy, každý kus je tak originál. Skleněné balony vlastnoručně nafoukly děti, které jsou ambasadory letošního ročníku.

U příležitosti vyhlášení Cen SDGs a Evropského týdne udržitelného rozvoje se v sobotu 18. září zahrady Černínského paláce výjimečně otevřou široké veřejnosti. Stane se tak v rámci zábavného rodinného vzdělávacího odpoledne s názvem Hry za lepší svět. Děti i dospělí se mohou těšit na sportovně pohybový program Sportimáček s mini workshopy i zábavnými pohybovými dráhami, interaktivní tabuli Ámos Vision pro absolvování Hry za lepší svět, workshop Nadace Vodafone a její aplikace Záchranka či stánek České rozvojové agentury se soutěží pro děti.

„Vítám tuto iniciativu a těším se na představení nových projektů, které naplňují globální cíle udržitelného rozvoje a mění tak naši společnost k lepšímu. Sobotní „Hry za lepší svět“ zábavnou formou ukazují, jak lze pracovat s tématy jako jsou lidská práva, či udržitelný rozvoj tak, aby jim porozuměli děti i dospělí,“ odůvodňuje podporu tohoto projektu Jakub Kulhánek, ministr zahraničních věcí ČR.

Zábavně vzdělávací rodinné odpoledne Hry za lepší svět se uskuteční v sobotu 18. září 2021 od 13.00 do 18.00 v zahradách Černínského paláce, které se při této příležitosti výjimečně otevřou pro veřejnost. Vstup je pro všechny zdarma.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist