https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-sobotu-probehne-jiz-4.rocnik-beneficniho-festivalu-zahrada
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Benefiční festival Zahrada: V sobotu proběhne již 4. ročník Benefičního festivalu Zahrada

13. června 2024 | Benefiční festival Zahrada
Již tuto sobotu se uskuteční 4. ročník Benefičního festivalu Zahrada. Cílem této tradiční akce, která se koná na Otevřené farní Zahradě ve vrchlabské ulici Chelčického, je nejen pobavit návštěvníky, ale z výtěžku také podpořit ekologičtější provoz místní evangelické fary. Zahradu, na které se akce koná, také využívá Diakonie ČCE – středisko Světlo ve Vrchlabí jako terapeutický prostor pro své klienty. Začátek akce je ve 14 hodin a vstupné je dobrovolné. V neděli zde pak proběhnou společné bohoslužby Farního sboru Českobratrské církve evangelické ve Vrchlabí.

"Zahrada je místo, kde se potkávají lidé s handicapem a osoby ze sousedství a vzájemně se obohacují při pěstování zeleniny, odpočinku a kulturních akcích," říká za vrchlabskou Diakonii Daniela Rejzková.

Na pódiu představí kapely Post hudba, Něco něco, Moncello/Monjur, Mario Bihári a Bachtale Apsa. Pro malé návštěvníky bude připraveno divadlo Buchty a loutky, ale také známá výtvarná dílna Bosorka. Návštěvníky čeká odpoledne plné hudby, dobrého jídla a je to také prostor pro setkání a budování komunity. Heslem festivalu je slovo PĚSTUJ. „Na zahradě chceme po celý rok pěstovat nejen ovoce, zeleninu a květiny, ale i vztahy, komunitu a pomoc. Zahrada je přístupná také široké veřejnosti, nachází se v sousedství oblíbeného dětského hřiště a evangelické fary," říká farář Českobratrské církve evangelické Michael Pfann.

Festival je společným projektem Farního sboru ČCE Vrchlabí, Diakonie ČCE – středisko Světlo a organizace Tamar, která se stará o přilehlé dětské hřiště. Kromě hudebních zážitků čeká návštěvníky také doprovodný program. Výstava fotografií Ibry Ibramihoviče - Děti z vedlejší ulice. Své služby představí také vrchlabská Diakonie, kde pracovnice sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi budou mít připravenou hru cestu za Světlem. Občerstvení bude zajištěno z Horského domova v Herlíkovicích.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist