https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-zoo-liberec-se-dnes-predavala-vysvedceni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ZOO Liberec: V Zoo Liberec se dnes předávala vysvědčení

31. ledna 2018 | ZOO Liberec
Autor: Barbara Tesařová, tel: 778 717 788
Letos poprvé dostali žáci čtvrté třídy Základní školy Doctrina svá vysvědčení poněkud netradičně. V 10.00 se všichni čtvrťáci sešli v Pavilonu tropů v liberecké zoo a slavnostně převzali svá „výza“ z rukou ředitele zoo, Davida Nejedla.

Předávání bylo zahájeno krátkou přednáškou u expozice s Majnami Rothschildovými, jejímiž mecenáši se žáci letošní rok stali. Svůj výběr vhodného zvířecího kandidáta na podporu dlouho zvažovali, ale nakonec se na radu paní učitelky rozhodli podpořit chov druhu, který sice není tak populární, ale naši pomoc velmi potřebuje. Při rozhodovacím procesu sehrálo důležitou roli také to, že Majna Rothschildova je jedním z vlajkových druhů nové ochranářské kampaně Silent Forest, které Zoo Liberec předsedá. Svým příspěvkem tak žáci podporují nejen chov tohoto bílého pěvce v liberecké zoologické zahradě, ale i ty ve volné přírodě. Všichni jedinci majny Rothschildovy žijící v současnosti ve volné přírodě jsou totiž výsledkem repatriace jedinců odchovaných v zoologických zahradách.

Majna Rothschildova je endemický druh ostrova Bali, který v devadesátých letech dvacátého století z volné přírody téměř vymizel. Jedná se o jednoho z nejvzácnějších a nejohroženějších pěvců na naší planetě. Pro svůj krásný zpěv se stal častým terčem místních pytláků a oblíbeným domácím mazlíčkem. V roce 2010 byly na ostrově Bali vypuštěny zpět do volné přírody i dvě majny odchované v Zoo Liberec.
Barbara Tesařová, tel: 778 717 788 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist