https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vanocni-jedlicky-budou-vysazeny-v-hostivarskem-lesoparku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Toulcův dvůr, z.s.: Vánoční jedličky budou vysazeny v Hostivařském lesoparku

6. března 2017 | Toulcův dvůr, z.s.
Autor: Zuzana Hanušová, tel: +420 773 031 325
Jedle bělokorá, kdysi královna českých lesů a oblíbený vánoční stromeček, v posledních 150 letech mizí z Česka i z celé střední Evropy. Proto je nutné, začít ji pomalu do lesů vracet. Jednou z možností, jak toto učinit, je i akce Adoptuj jedličku, která před Vánocemi probíhala ve středisku ekologické výchovy Toulcův dvůr v pražské Hostivaři.

Tam si na Infocentru mohli návštěvníci jedličku v květináči adoptovat, zakoupit za symbolickou cenu, strávit s ní krásné svátky a nyní je s pracovníky tohoto ekologického střediska vysadí v Hostivařském lesoparku. „Adopci jedliček jsme loňské Vánoce uspořádali poprvé a akce se shledala s velkým úspěchem. Mnoho z nich se nám nyní opravdu vrací a poputují do Hostivařského parku,“ dodává Lenka Skoupá, předsedkyně Toulcova dvora.Této sobotní výsadby, která proběhne 18. března od 10 hodin v Hostivařském lesoparku, se zúčastní nejen sami „adoptivní rodiče“ jedliček, zástupci střediska ekologické výchovy Toulcův dvůr, ale podpořit ji také přijde starosta Prahy 15, Milan Wenzl.
Zuzana Hanušová, tel: 420 773 031 325 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist