https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ve-skodove-palaci-se-konal-2.magistratni-swap
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hl. město Praha: Ve Škodově paláci se konal 2. magistrátní SWAP

13. července 2021 | Hl. město Praha
V rámci projektu „Magistrát bez odpadu“ se uskutečnil již druhý SWAP, tedy výměna oblečení, knih a drobných předmětů z domácnosti. Akce se konala v prostorách Škodova paláce v Jungmannově ulici pod záštitou týmu SWAP PRAGUE.

Akce se zúčastnilo 137 zaměstnanců, většina z nich se po dobu akce průběžně vracela. Přineseno bylo celkem 315 kg věcí, z čehož se jen v rámci těchto dvou dnů podařilo interně rozebrat, tedy zachránit, 82 %. Nerozebrané předměty byly předány společnosti Moment Česká republika o.p.s., neziskové organizaci, která se zabývá prodejem darovaného oblečení a veškeré výdělky zasílá na podporu dalších neziskových organizací. Po celou dobu SWAPU byla přítomna švadlenka Jiřinka, která kromě klasického zkracování oděvů tentokrát i přešívala šaty na sukni, vyměňovala rozbité zipy a provedla celkem 18 oprav.

Účastníci si akci chválili. Sami uváděli, že množství oblečení, kterým disponují, je obrovské a jsou velice rádi, že ho mohou touto cestou obměnit a zároveň nemusejí kupovat nové. Celý SWAP se konal za přísných hygienických pravidel a v době testování, kdy velká část účastníků ocenila, že nemusí chodit do obchodů a mohou své šatníky obměnit na půdě Magistrátu hl. m. Prahy. Na základě průběžných rozhovorů s účastníky akce bude magistrát v kultuře SWAPU pokračovat.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist