https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ve-stredu-mohou-nizkoprijmove-domacnosti-pozadat-o-kotlikove-dotace
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Ve středu mohou nízkopříjmové domácnosti požádat o kotlíkové dotace

14. června 2022 | Královéhradecký kraj
Od středeční 10. do 14. hodiny mohou zájemci, kteří splňují podmínky tzv. nízkopříjmové domácnosti, požádat o podporu z dotačního programu na výměnu neekologických zdrojů vytápění. Jedná se o první z šesti termínů pro registraci, které proběhnou v červnu, červenci a srpnu prostřednictvím krajského dotačního portálu dotace.kr-kralovehradecky.cz.

Všichni zájemci o kotlíkové dotace musí podat žádost do konce srpna 2022, po tomto termínu už žádat nebude možné. Vlastníci rodinných domů tak mají opět možnost využít podporu na výměnu nevyhovujícího zdroje vytápění kotle I. a II. emisní třídy na tuhá paliva s ručním přikládáním.

Královéhradecký kraj dotací podpoří nízkopříjmové domácnosti, které chtějí vyměnit zdroj tepla za ekologický. Nové pořizované zdroje mohou být tepelná čerpadla, kotle na biomasu s automatickým nebo manuálním přikládáním. Podpora u tepelných čerpadel je možná až do výše 180 tisíc korun a u kotlů na biomasu až do výše 130 tisíc korun.

„Finanční podpora je určena pro nízkopříjmové domácnosti. To znamená takové, kde čistý příjem na člena domácnosti nebyl v roce 2020 vyšší než 170 900 korun čistého. Mezi oprávněné žadatele bez ohledu na výši příjmu patří domácnosti složené výhradně z osob ve starobním důchodu nebo invalidního důchodu třetího stupně, dále nezletilí žadatelé nebo studenti do 26 let, a také žadatelé, kteří v období od začátku roku 2020 do doby podání žádosti pobíraly dávky v hmotné nouzi nebo příspěvek na bydlení,“ popsal radní Adam Valenta odpovědný za oblast regionálního rozvoje, grantů a dotací.

Oprávněným žadatelem je také nově osoba, která je vlastníkem nebo spoluvlastníkem dané nemovitosti a zároveň zde trvale bydlí.

Poskytnutí dotace na úhradu způsobilých výdajů u plynových kondenzačních kotlů bude možné pouze v případě, že výměna již byla zrealizována, případně byla vystavena závazná objednávka, a to v termínu nejpozději do 30. 4. 2022. Žadatel je povinen k žádosti o dotaci doložit doklad o provedené výměně zdroje (např. protokol o uvedení do provozu či zprávu o montáži) nebo závaznou objednávku potvrzenou dodavatelem.

Veškeré informace a podmínky získání dotace lidé naleznou na kotliky.kr-kralovehradecky.cz nebo na infolince +420 722 960 675 (v provozu je v pracovních dnech od 8:00 do 16:00), případně prostřednictvím e-mailu kotlikovedotace@kr-kralovehradecky.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist