https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ve-stredu-zacnou-autobusy-regiojet-opet-prepravovat-cestujici-mezi-ceskym-krumlovem-a-ceskymi-budejovicemi-nove-pojedou-2x
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

RegioJet: Ve středu začnou autobusy RegioJet opět přepravovat cestující mezi Českým Krumlovem a Českými Budějovicemi. Nově pojedou 2x denně až na Lipno

27. února 2017 | RegioJet
Autor: Aleš Ondrůj, tel: 603 523 053
Od této středy, 1. března, mohou cestující opět využívat žlutých autobusů RegioJet v úseku Český Krumlov – České Budějovice a zpět. Končí tak přibližně tříměsíční období, kdy autobusy RegioJet neměly povolenu přepravu cestujících na tomto úseku.

„Všichni, kdo naše autobusy využívali každý den k cestám do školy, do zaměstnání nebo i třeba na výlety, s námi opět mohou mezi Krumlovem a Budějovicemi od středy cestovat. Nově pojedou naše autobusy také na Lipno, které spojí 2x denně nejen s Krumlovem a Českými Budějovicemi, ale také Prahou a Pískem,“ říká Marcela Hamříková, obchodní ředitelka autobusů RegioJet a dodává: „Chtěli bychom poděkovat za skutečně masivní podporu od našich zákazníků a příznivců na jihu Čech, která výrazně přispěla k znovuzavedení oblíbeného spojení žlutými autobusy mezi Krumlovem a Budějovicemi. Vážíme si toho.“

Předprodej jízdenek na spoje od 1. 3. - včetně úseku Český Krumlov – České Budějovice a nového úseku na Lipno již naplno běží. Spoje budou jezdit v hodinových intervalech a pro cestující to znamená plnohodnotný návrat rychlého a pohodlného spojení mezi Krumlovem a krajským městem.


Vybrané detaily jízdního řádu od 1. 3. 2017 jsou následující:

Vnitrokrajská přeprava mezi Českým Krumlovem a Českými Budějovicemi a z a do dalších míst na území Jihočeského kraje je možná ve všech autobusových spojích RegioJet bez omezení na lince Lipno – Český Krumlov – České Budějovice – Písek – Praha a zpět.

Autobusy odjíždějí z Českého Krumlova do Českých Budějovic a Prahy od 5.00 do 20.00 hodin v hodinovém intervalu. V opačném směru pak z Prahy od 6.00 do 21.00 hodin rovněž v hodinovém intervalu. V 10.30 hodin z Prahy a v 17.30 hodin z Českého Krumlova jedou v sezóně od konce dubna do konce září navíc vložené spoje.

Jízdní doba mezi Českým Krumlovem a Českými Budějovicemi je 30 minut z autobusového nádraží v CK a 25 minut mezi zastávkou Český Krumlov, Špičák a České Budějovice AN.

Spoj ráno s odjezdem v 6.00 hodin z Prahy pokračuje z Českého Krumlova do Lipna nad Vltavou a zastavuje v zastávkách Černá v Pošumaví (9.20), Frymburk (9.35) a Lipno nad Vltavou, lanovka (9.45). Stejně tak pokračuje spoj z Prahy ve 12.00, který z Českého Krumlova jede dále ve směru: Rožmberk nad Vltavou (15.30), Vyšší Brod (15.45), Loučovice (15.55), Lipno nad Vltavou (16.05) a Lipno nad Vltavou, lanovka (16.10).

V opačném směru pak ze zastávky Lipno nad Vltavou, lanovka, vyjíždí autobusový spoj RegioJet v 10.40, který dále pokračuje do Lipna nad Vltavou (10.45), Loučovic (10.55), Vyššího Brodu (11.05) Rožmberka nad Vltavou (11.20) a následně Českého Krumlova, Českých Budějovic, Písku a Prahy. Další spoj ze zastávky Lipno nad Vltavou, lanovka pak odjíždí v 05 a zastavuje ve Frymburku (17.15) v Černé v Pošumaví (17.30) a dále pokračuje do Českého Krumlova, Českých Budějovic, Písku a Prahy.
Aleš Ondrůj, tel: 603 523 053 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist