https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vecer-udrzitelnosti-popate-v-praze-s-promitanim-z-parize-do-pittsburghu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

RespON: Večer udržitelnosti popáté v Praze, s promítáním Z Paříže do Pittsburghu

22. listopadu 2019 | RespON
Autor: Jiří Zeman, tel: +420 723 136 975
Spolek RespON, který se soustřeďuje na popularizaci udržitelného životního stylu, pořádá 28. listopadu v nové kobce č. 17 na Hořejším nábřeží Večer udržitelnosti. Kromě workshopů s výrobou domácích potřeb je připravena i projekce dokumentu Z Paříže do Pittsburghu, stánky udržitelných podnikatelů a diskuze s Milanem Smržem, odborníkem na obnovitelnou energetiku.

Událost bude zaměřená na téma změny klimatu a na tipy, jak může přispět ke zlepšení situace každý z nás. Jedná se o jednu z prvních akcí pro veřejnost v nové kobce na náplavce. V 18 h začnou workshopy, na nichž si návštěvníci vyrobí prášek do myčky a voskovaný ubrousek, do kterého si pak každé ráno jistě s chutí zabalí svačinu. Souběžně budou u stánků vystavovat environmentálně zacílení podnikatelé a zástupci neziskových organizací. Od 19 h na to naváže promítání filmu o odezvě americké veřejnosti na Trumpovo rozhodnutí stáhnout podpis USA z pařížské klimatické dohody. Loňský dokument Z Paříže do Pittsburghu vznikl v koprodukci National Geographic a sledovali ho již diváci v 172 zemích a 43 jazycích. Večer bude završen diskuzí s Milanem Smržem, který působí jako viceprezident evropského sdružení Eurosolar.
U stánků svou činnost představí mimo jiné Biko Adventures, Serenity Explorers, Hnutí Brontosaurus a Komínová asociace – APOKS. O workshopy se zase postarají kromě RespON také dobrovolnice z iniciativy Re-sáčkujeme. „Od listopadu 2017, kdy jsme s pořádáním Večerů udržitelnosti začali, se do nich postupně zapojilo již hodně zapálených lidí, ze strany aktivních účastníků i příchozích. Dělá nám radost, když společně můžeme sdílet tipy pro větší ohleduplnost k životnímu prostředí,“ oceňuje Markéta Svobodová, zakladatelka skupiny RespON. Na Večerech udržitelnosti se nevybírá vstupné a rádi se jich účastní i cizinci žijící v Praze.
Skupina mladých dobrovolníků RespON usiluje od roku 2015 o pozitivní změnu pro životní prostředí a komunitu. Zaměřuje se na udržitelnou transformaci firem i jednotlivců. Letos také začali pořádat pravidelné workshopy pro veřejnost v nové komunitní kobce na Hořejším nábřeží.
Jiří Zeman, tel: 420 723 136 975
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist