https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vecerni-patrani-kolem-loupezniku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Horská služba ČR: Večerní pátrání kolem Loupežníku

23. ledna 2021 | Horská služba ČR
Autor: Radek Zeman, tel: 606 630 593
Dvě ženy ve věku 69 a 64 let ve zcela nevhodné obuvi se včera odpoledne vydaly na pěší túru kolem vrchu Loupežník u Dubí, po jedné pátrala Horská služba i Policie ČR.

Nejprve vyrazily podle našich informací podél běžecké trasy na Sedmihůrské cestě, pak se ale vydali mimo značené cesty a nakonec se ocitly na místě, kde vyšlapané stopy končily. „Starší paní dala té mladší svůj mobil do batohu a pak se kdoví proč rozdělily. Mladší paní se podařilo vrátit na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu a pak zavolala policistům, že postrádá kamarádku. Ti pak obratem kontaktovali nás s prosbou o součinnost při pátrání,“ uvedl k okolnostem akce Tomáš Plíva, zasahující člen Horské služby Krušné hory.

Záchranáři vyjeli na sněžném skútru a terénní čtyřkolce, a aby zvýšili šance na nalezení zbloudilé ženy, vzali sebou jednoho policistu a mladší paní. „Policii se ještě podařilo podle mobilu lokalizovat místo, kde se turistky rozdělili. Sami pak projížděli silnice, my jsme se vydali do horského terénu. Po cca 1,5 hodině pak policisté paní nalezli v pořádku na silnici mezi Dubí a Krupkou,“ doplnil Tomáš Plíva a zmínil překvapení záchranářů, když zjistili, že mladší žena, která jela s nimi, se vydala na sníh jen v sandálech a termo ponožkách.

Paní tvrdila, že ponožky mají membránu a kromě toho už takto obutá chodí do hor nějakých 30 let. „To, co jsme viděli při této akci, neodpovídalo 30 letům zkušeností pohybu na horách, tak jak paní uvedla, bylo porušení snad všech zásad pohybu v zimních horách. Paní se vydala na cestu sněhem v obuvi vhodné na jarní procházku parkem, druhá se vzdala mobilu a s partnerkou se rozdělili. Důrazně turisty varuji, aby se takto nechovali,“ apeloval na návštěvníky pohoří Miroslav Račko, náčelník Horské služby Krušné hory. Dodal, že sandály jsou však vrcholem všeho, co horské oblasti od nezodpovědných turistů v posledních týdnech zažívají.


Kontakty:
Miroslav Račko, náčelník Horské služby ČR, oblast Krušné hory, GSM:602 372 487

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist