https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vecerni-zachrana-vyletniku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Horská služba ČR: Večerní záchrana výletníků

5. ledna 2017 | Horská služba ČR
Autor: Tiskový servis HS ČR, tel: 606 630 593
Tři mladíci ve věku 20 – 25 let si vyšli včera na přechod hřebenů Jeseníků, museli je zachraňovat členové HS ze silně zasněženého terénu na Sedýlku pod Vřesovou studánkou.

Mladíci sami zavolali dispečink horských záchranářů krátce před šestou hodinou večer. „Vyrazili ze Šeráku na Červenohorské sedlo. Zastihla je tma, byli vysílení, naštěstí měli telefon i signál. Zůstali ale u jednoho z turistických rozcestníků, takže jsme je nemuseli hledat,“ popsal situaci turistů David Spiler, zasahující člen Horské služby Jeseníky s tím, že se na místo ihned vypravili členové HS na terénních čtyřkolkách.

Místo, kde mladíci na záchranu čekali, bylo ovšem nedostupné i pro terénní techniku. „Museli jsme k nim dojet na lyžích a teprve tam jsme zjistili, že se vydali do terénu zcela bez jakéhokoliv vybavení. Nejen, že neměli lyže, ale vyšli si na hřebeny jen tak v džínách a obyčejných botách,“ uvedl David Spiler. Mladíci byli vyčerpaní, jen mírně podchlazení, takže je záchranáři ihned pěšky dopravili k vozidlům a odvezli do místa jejich ubytování.

„Způsob, jakým se ti tři vydali na hřebeny, je zcela nezodpovědný. Je nutné, aby turisté dodržovali všechny zásady bezpečného pohybu v horách, jinak riskují ohrožení zdraví či dokonce života,“ důrazně varoval návštěvníky hor Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky. Dodal, že v těchto dnech jsou i na turistických trasách veliké návěje sněhu a počasí se rychle mění. Často mohou turisty zastihnout i bouřky, takže plánování výletů musí být skutečně velice pečlivé.

Bližší informace: Michal Klimeš, náčelník Horské služby ČR, oblast Jeseníky, GSM: 606 722 352
Tiskový servis HS ČR, tel: 606 630 593 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist