https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/veleslavinska-teplarna-bude-mit-modernizovane-ekologicke-kotle
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hl. město Praha: Veleslavínská teplárna bude mít modernizované ekologické kotle

21. března 2022 | Hl. město Praha
Radní hl. m. Prahy na svém pondělním zasedání rozhodli o vítězi veřejné zakázky na modernizaci kotlů ve veleslavínské teplárně. Ty budou více ekologické díky výměně hořáků a dalších součástí. Výměnu zajistí společnost Přerovské kotlárny montáže za asi 24,3 milionu korun bez DPH. Práce by měly trvat přibližně půl roku.

Pražští radní rozhodli o výběru dodavatele na veřejnou zakázku s názvem „Ekologizace kotlů v teplárně Veleslavín“. Vítězem soutěže se stala společnost Přerovské kotlárny montáže s.r.o. Cílem zakázky je instalace nových nízkoemisních hořáků na kotlích, včetně úpravy zaústění do kotle, vzduchového ventilátoru a recirkulace spalin.

„Teplárna Veleslavín zajištuje vytápění pro celou oblast Veleslavína a přilehlých lokalit. Je zřejmé, že na celém energetickém trhu je nyní velký tlak na to, aby se rychle měnila stará plynová zařízení za modernější. V dané lokalitě zařízení zcela nahradit nejde, proto jsme se rozhodli vyměnit plynové hořáky za modernější, které mají nižší spotřebu a zvládnou ve svém procesu spalování i spalování plynu, který bude obsahovat vodík. A tím zároveň budou plnit přísnější ekologické limity a požadavky,“ vysvětluje radní hl. m. Prahy pro oblast majetku Jan Chabr.

Kompletní výměna hořáků včetně plynové řady, automatik a doplnění kyslíkové regulace v teplárně v ulici Na Hradním vodovodu by měla trvat přibližně půl roku. Hlavní město za práce zaplatí 24 272 638 korun bez DPH.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist