https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/velka-rebelie-pro-zivot-rodice-s-detmi-kreativne-ozivuji-verejne-prostory-a-upozornuji-na-klimatickou-krizi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Rebelie proti vyhynutí: Velká rebelie pro život - rodiče s dětmi kreativně oživují veřejné prostory a upozorňují na klimatickou krizi

10. října 2019 | Rebelie proti vyhynutí
Autor: Veronika Holcnerová, tel: 607 201 360
Sobota 12. 10. 2019 v 11:15 - 16.00, Václavské náměstí, Praha

V sobotu 12. 10. 2019 ožije Václavské náměstí v centru Prahy festivalem nazvaným Velká rebelie za život, pořádaným hnutím Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí), jehož hlavními cíli je pravdivé informování veřejnosti o stavu klimatu, dosažení uhlíkové neutrality a zavedení procesů participativní demokracie. Extinction Rebellion rodiče je platforma vytvářená rodiči malých dětí pro další rodiče, aby se mohli legálním a bezpečným způsobem účastnit akcí upozorňujících na rizika změny klimatu a aktuálně probíhající klimatickou nouzi. V rámci festivalu se otevře rodinná zóna, které nabízí místo, kde se menší i starší děti mohou hravou a odlehčenou formou dozvědět víc o přírodě, jejích cyklech a působení člověka. Proběhnou zde umělecká vystoupení i kreativní dílny se zaměřením na klima a jeho význam pro lidstvo. Celá zóna je koncipována tak, aby děti i rodiče nenásilnou a hravou formou budovali vizi toho, jak může lidstvo fungovat udržitelným a regenerativním způsobem.

Z uměleckých vystoupení proběhne improvizační loutkové divadlo pod vedením Václava Černého. Děti společně vymyslí postavy a vyrobí loutky, které budou následně použity v improvizované hře. Význam deště a vody připomene autorské vystoupení s hudebními a interaktivními prvky Ludmily Bakonyi Selingerové a sdružení Ekosrdcař nazvané Jak se volá déšť?

Mluvit s dětmi o klimatické krizi je výzva, při jejímž překonávání můžeme najít oporu v knížkách. Ve čtenářském koutku bude pro děti všech věkových skupin výběr knih od obrázkových leporel po komplexní publikace. Zájemce provede výběrem Michaela Trtíková Vojtková ze sdružení Rodiče za klima.

Swap hraček je příležitostí, jak vyměnit okoukané hračky za čerstvé a zároveň se nenásilnou formou seznamovat s principy cirkulární ekonomiky, která představuje pro životní prostředí snížení zátěže a ukazuje tak dětem vyváženější způsob fungování.

V kreativní zóně bude k dispozici škála aktivit, jako je vlastnoruční výroba placek, vytváření společné vize Země v roce 2050 a další výtvarné aktivity. Ve spolupráci s komunitním centrem Prostor 39 bude k dispozici hrací koutek s kobercem.

Kontakt:
Kamila Sirotná, Telefon: 776 692 863
Veronika Holcnerová, Telefon: 607 201 360
Facebook: https://www.facebook.com/XRrodice/?modal=admin_todo_tour
Email: ahoj@extinctionrebellion.cz
Web: www.rebelieXR.cz
Základní informace v kostce: https://cloud.extinctionrebellion.cz/index.php/s/b4yx7HrMecFgeFb#pdfviewer

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist