https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/velke-vitezstvi-soud-rozhodl-v-nas-prospech-proti-zakazu-kol-v-centru-z-pera-ods-a-topky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených Praha: Velké vítězství! Soud rozhodl v náš prospěch proti zákazu kol v centru z pera ODS a TOPky

10. srpna 2018 | Strana zelených Praha
Skoro dva roky plýtvalo vedení Prahy 1 a zejména starosta Lomecký (TOP09) a radní pro dopravu Bureš (ODS) za přitakávání místní ČSSD penězi a energií spousty lidí, aby – poté, co s podobnou věcí před několika lety pohořeli na Kampě – tvrdohlavě prosadili zákaz jízdy na kole přes Náměstí republiky, Můstek nebo Staroměstské náměstí.

Poté, co vedení Prahy 1 ignorovalo řadu návrhů dopravních odborníků a hlavního města Prahy na realizaci úprav, které by soužití pěší a cyklistické dopravy zlepšily, ale nebyly by absurdně restriktivní, nezbylo než nám bránit se soudní cestou.

Společná obrana, pod kterou je podepsán po odborné stránce celopražský spolek Auto*Mat sídlící v paláci Lucerna a dva Zelení z Prahy 1, lídr opozice na Praze 1, předseda místních Zelených a kandidát na starostu Prahy 1 za Zelenou Pro Jedničku, sociální geograf Petr Kučera a ekonom, dříve člen vedení Auto*Matu Jakub Stránský, který bydlí s rodinou poblíž Staroměstského náměstí, uspěla. Soud souhlasil především s argumentem Petra Kučery, že radnicí Prahy 1 realizované řešení je naprosto nepřiměřené údajně řešenému problému.

Centrum Prahy a nás, jeho obyvatele sužuje mnoho podstatnějších problémů, než ty, které uměle vytváří TOPka, ODS a ČSSD ve vedení radnice. Další buzeraci ze strany vedení Prahy 1 vůči obyvatelům Prahy jsme se společně ubránili. Tu samou energii však měla Praha 1 vrhnout do společného řešení devastace centra projevy neregulovaného turismu a do zlepšování dostupnosti bydlení v centru.

Do letošních voleb vstupujeme opět jako Zelená Pro Jedničku, posíleni o řadu výsledků, o spolupráci zastupitele Sváti Karáska a o podporu mnoha z vás, kdo chtějí doposavad mafiánsko-kšeftařské fungování radnice Prahy 1 zásadně změnit.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist