https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/verejna-ukazka-stromolezeckych-praci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ENVIC, občanské sdružení: Veřejná ukázka stromolezeckých prací

24. října 2018 | ENVIC, občanské sdružení
Autor: Václav Čubr, tel: 608307436
V pátek, 26. 10. 2018, od 10:00 h proběhne unikátní ukázka stromolezeckých prací v bývalém parku u Městské plovárny. Návštěvníci uvidí praktickou komentovanou ukázku přírodě blízkého ošetření starého dubu, který je nejspíše jedním z posledních pamětníků tohoto prý kdysi nejvýstavnějšího plzeňského parku.


V pátek, 26. 10. 2018, od 10:00 h proběhne unikátní ukázka stromolezeckých prací v bývalém parku u Městské plovárny. Návštěvníci uvidí praktickou komentovanou ukázku přírodě blízkého ošetření starého dubu, který je nejspíše jedním z posledních pamětníků tohoto prý kdysi nejvýstavnějšího plzeňského parku.

Akci pořádá plzeňské sdružení ENVIC v rámci projektu podpořeného Grantovým programem Plzeňského Prazdroje.


Popis akce:

Zkušení arboristé společnosti Prostrom Bohemia, kteří jsou členy mezinárodní arboristické organizace ISA, vystoupí do koruny stromolezeckou technikou a s komentářem provedou reálná opatření, která zvýší provozní bezpečnost v okolí stromu a stromu samotnému pomohou ke zlepšení zdravotního stavu.

Návštěvníci se dozvědí, proč jsou mnohdy nutná i radikálnější opatření a někdy i bohužel kácení. Současně ale také, že existuje a užívá se celá řada postupů a systémů, díky kterým stromy ve stresujících podmínkách města mohou růst výrazně déle. Při ošetření stromu budou arboristé využívat stromolezeckou techniku i speciální nářadí, jako např. jednoruční motorovou pilu a další nástroje a systémy z arboristické praxe.

Akce je zdarma a vhodná i pro děti.


Kdy a kde:

Kdy: 26. 10. 2018

V kolik: 10:00 – 12:00

Kde: Vyhlídka u Městské plovárny - Doudlevecká 71, 30100, Plzeň

GPS a odkaz na mapu: 49.7312250N, 13.3798883E


Další informace na envic-sdruzeni.cz
Fotografie v příloze mailu.


Kontaktní osoba:
Václav Čubr, DiS.
Václav Čubr, tel: 608307436 tisknout poslat  twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist