Stanislav Slanina "> Veřejné konzultace k revidovaným standardům PEFC ČR - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/verejne-konzultace-k-revidovanym-standardum-pefc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

PEFC ČR: Veřejné konzultace k revidovaným standardům PEFC ČR

18. ledna 2023 | PEFC ČR
Autor: Stanislav Slanina, tel: 722705325
PEFC Česká republika otevírá veřejné konzultace k revidovaným dokumentům Českého systému certifikace lesů (CFCS). Cílem veřejných konzultací, které budou trvat 60 dní, je umožnit jednotlivcům, laické a odborné veřejnosti, jakož i všem zájmovým skupinám aktivně se zapojit do procesu tvorby národních standardů českého systému certifikace lesů, které definují základní principy a požadavky trvale udržitelného obhospodařování lesů v České republice.
Návrh revidované dokumentace CFCS určené pro veřejné konzultace je výsledkem práce 18tičlenné technické komise zastupující různé zájmové skupiny od vlastníků a správců lesů, zástupců dřevozpracujícího a papírenského průmyslu, představitelů odborů, státní správy, akademické obce, vědy a výzkumu a nevládních a neziskových organizací.
Úkolem technické komise je dosažení souladu obsahu českého národního standardu trvale udržitelného hospodaření v lesích s globálně uznávanými požadavky mezinárodního standardu PEFC (Program pro vzájemné uznávání certifikace lesů), implementovat do standardů nové vědecké poznatky a závěry mezinárodních úmluv vztahujících se k obhospodařování lesů, požadavky evropské a národní legislativy, veřejných politik nákupu dřeva a praktické zkušenosti z dosavadního fungování národního certifikačního systému.
Práce technické komise vychází ze schválených postupů a je založena na konstruktivní diskusi s cílem dosažení konsenzu nad zněním nových standardů, které může následně doporučit pro veřejné konzultace.
Revidované technické dokumenty určené pro veřejné konzultace:
TD CFCS 1001:2023 Český systém certifikace lesů – popis a souvislosti
TD CFCS 1002:2023 Skupinová certifikace hospodaření v lesích - požadavky
TD CFCS 1003:2023 Trvale udržitelné hospodaření v lesích - požadavky
TD CFCS 1004:2023 Požadavky na certifikační orgány provádějící certifikaci hospodaření v lesích
Formulář pro zasílání připomínek – změnový list ND CFCS 01
Revidované dokumenty i formulář pro zasílání připomínek jsou dostupné na https://www.pefc.cz/verejne-konzultace-k-revidovanym-standardum/
Připomínky, návrhy a komentáře k předloženým dokumentům lze zasílat během trvání veřejných konzultací od 9.1.2023 do 12.3.2023 prostřednictvím výše uvedeného formuláře elektronicky na email: info@pefc.cz nebo písemně na adresu sdružení PEFC Česká republika, Bělohorská 274/9, 169 00 Praha 6.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist