https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/verejnost-muze-pripominkovat-akcni-plany-protihlukovych-opatreni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Veřejnost může připomínkovat akční plány protihlukových opatření

14. března 2024 | Liberecký kraj
Od 14. března do 14. dubna 2024 má veřejnost možnost se vyjádřit a připomínkovat návrhy akčních plánů v rámci 4. kola strategického hlukového mapování.

Liberecký kraj nechal opět po pěti letech zpracovat návrh akčních plánů protihlukových opatření podle Směrnice 2002/49/ES o hodnocení a řízení hluku ve venkovním prostředí. Jedná se o Akční plán protihlukových opatření pro aglomeraci Liberec a Akční plán protihlukových opatření pro hlavní pozemní komunikace, které vlastní Liberecký kraj, včetně hlavních pozemních komunikací ve vlastnictví obcí ve správním území Libereckého kraje.

Stejné dokumenty v současné době pořizují i ostatní kraje v České republice. „Akční plány vypracované na základě jednotné metodiky umožní ucelený reporting a sumarizaci dat v rámci České republiky a nám na krajské úrovni zase umožní vytipovat místa, kterým je v oblasti protihlukových opatření nutno věnovat zvýšenou pozornost,“ uvedl Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Koncept akčních plánů je k nahlédnutí na webových stránkách www.kraj-lbc.cz/hluk a připomínky k nim je možné zasílat do 14. dubna 2024 na e-mail monika.novotna02@kraj-lbc.cz.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist