https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/veronika-vrecionova-dovozu-zkazeneho-masa-predejdeme-podporou-malych-domacich-zemedelcu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Veronika Vrecionová: Dovozu zkaženého masa předejdeme podporou malých domácích zemědělců

6. února 2019 | ODS
Česká republika by měla přestat blokovat zastropování zemědělských dotací a podpořit malé české zemědělce. Jenom tak můžeme předejít dovozu nekvalitních potravin.

„Aktuální případ dovozu zkaženého masa z Polska potvrzuje, že Česká republika by se měla více zaměřit na podporu domácí produkce a pomoci malým regionálním zemědělcům a výrobcům potravin uspět v konkurenci proti velkým zemědělským podnikům – pohrobkům JZD.

Právě malí zemědělci a výrobci potravin produkují nejkvalitnější potraviny, které nejsou převáženy přes půl Evropy. Malí zemědělci a rodinné farmy se také lépe starají o půdu a obecně o krajinu, přitom nemají úspory z rozsahu, jako ty velké.

Česká vláda by měla přestat blokovat zastropování evropských zemědělských dotací, podpořit vyšší dotace na první hektary a prosazovat podmínění čerpání dotací šetrnější péčí o půdu a krajinu,“ uvedla místopředsedkyně sněmovního zemědělského výboru Veronika Vrecionová.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist