https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/veronika-vrecionova-rikame-jasne-ano-zastropovani-zemedelskych-dotaci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Veronika Vrecionová: Říkáme jasné ano zastropování zemědělských dotací

5. října 2017 | ODS
ODS je připravena po volbách prosazovat několik zcela konkrétních kroků, které zastaví vylidňování a úpadek českého venkova a naopak přispějí k jeho diverzitě a rozvoji. Mezi ně nepochybně patří na jedné straně podpora místních malých a středních podnikatelů a farmářů cestou rušení zbytečných regulací, administrativních a ohlašovacích povinností a snižování daní a na druhé straně dotační politika, která nebude nahrávat velkým agrokomplexům, centralizaci a monopolizaci v zemědělství. To je jasný závěr z jednání expertní skupiny ODS pro zemědělství a venkov, které se uskutečnilo v tomto týdnu.

„ODS jednoznačně podporuje myšlenku zastropování zemědělských dotací. Současný stav, kdy většina těchto prostředků směřuje k těm, kteří je nepotřebují, tedy k velkým hráčům, jakým je třeba Agrofert, vede k úpadku rozmanitosti českého venkova. Pilířem venkova jsou malí zemědělci a farmáři, kteří mají k místu svého bydliště silný vztah, proto by je dotační systém neměl znevýhodňovat,“ uvedla po jednání expertka ODS pro zemědělství a venkov Veronika Vrecionová.

„Zastropování dotací do určité rozlohy obhospodařované plochy je nejen v zájmu zemědělců samotných, ale též v zájmu obcí a také spotřebitelů. Pro každou obec je nepochybně přínosnější přítomnost více malých farmářů, kteří v ní žijí a mají i zájem na jejím rozvoji, než když většinu plochy obdělává velkopodnik. Ve vztahu ke spotřebitelům pak diverzita v zemědělství znamená i větší rozmanitost v nabídce potravin a jejich vyšší kvalitu v důsledku větší konkurence na trhu,“ doplnila Veronika Vrecionová.

Výstup z jednání expertní skupiny je stvrzením hlavních volebních priorit ODS v oblasti zemědělství a rozvoje venkova. Ty jsou součástí volebního programu ODS, který byl představen již v dubnu letošního roku na programové konferenci v Praze. Jeho plná verze je ke stažení zde: http://www.ods.cz/volby2017/program/zemedelstvi
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist