https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/veronika-vrecionova-rozhodovani-vlady-o-biopalivech-nebude-o-faktech-ale-o-obchodnich-zajmech-premiera
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Veronika Vrecionová: Rozhodování vlády o biopalivech nebude o faktech, ale o obchodních zájmech premiéra

8. dubna 2019 | ODS
Biopaliva první generace mají negativní vliv na životní prostředí, aniž by snižovala emise CO2, proto skupina poslanců navrhla novelu, která povinné přimíchávání těchto biopaliv do pohonných hmot ruší. Ministerstvo dopravy nejdříve návrh podpořilo, ale ministr Ťok, motivovaný strachem o ministerské křeslo, rozhodnutí změnil. To kritizuje místopředsedkyně sněmovního zemědělského výboru za ODS Veronika Vrecionová.

„Rozhodování vlády o zrušení povinnosti přimíchávat biopaliva 1. generace do pohonných hmot bude opět ovlivněno obchodními zájmy premiéra, nikoli fakty. Tento typ biopaliv má prokazatelně negativní vliv jak na životní prostředí – obrovské plochy řepky – tak nemá vliv na snížení emisí CO2. Podporu tomuto návrhu vyjádřilo i Ministerstvo dopravy před tím, než Dan Ťok toto odborné stanovisko rezortu změnil na politické stanovisko ministra ohroženého odvoláním,“ uvedla místopředsedkyně sněmovního zemědělského výboru Veronika Vrecionová.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist