https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vezmeme-vas-do-lesa-a-ukazeme-vam-svou-praci-planuji-lesnici-z-cele-ceske-republiky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MZe ČR: Vezmeme vás do lesa a ukážeme vám svou práci, plánují lesníci z celé České republiky

4. dubna 2016 | MZe ČR
Autor: Hynek Jordán
Práci lesníků s veřejností – lesní pedagogiku podpořili zástupci významných lesnických organizací. Na veletrhu Silva Regina v Brně podepsali Akční plán na období 20162018 k Jednotnému postupu pro realizaci lesní pedagogiky u lesnických subjektů ČR.

„Jsme rádi, že stále více lesnických subjektů považuje lesnickou osvětu a práci s veřejností za důležitou. V loňském roce přišlo za lesníky na více než dva tisíce akcí do lesa kolem 85 tisíc účastníků. Ohlasy svědčí o tom, že tyto akce mají smysl,“ řekl náměstek ministra zemědělství pro řízení sekce lesního hospodářství Patrik Mlynář.

Jeho slova potvrzuje například učitelka Základní školy Zbiroh Andrea Tláskalová. „Byla to první akce, kdy děti poznaly les z jiné strany. Z pohledu lesníka viděly, jak se o les stará a vše si samy vyzkoušely. Bylo to opravdu přínosné,“ uvedla Andrea Tláskalová.

„Lidé často vůbec netuší, jak se třeba s lesem hospodaří, jak tím lesníci tvoří krajinu a jak produkují všestranný obnovitelný materiál, tedy dřevo. Lesní pedagogika tak všechny tyto činnosti objasňuje. V České republice se s ní začalo v roce 1998, v posledních letech se do ní zapojuje stále více lesnických subjektů,“ řekl náměstek Mlynář.

Akční plán se podepisuje na veletrhu Silva Regina, který se koná každé dva roky. Plán při práci s veřejností podporuje součinnost mezi lesnickými subjekty, sdružuje lesníky a cílí i na mezinárodní spolupráci. Nově například zařazuje výzvu ke spolupráci při uspořádání 12. Evropského kongresu lesní pedagogiky v ČR v roce 2017 nebo realizaci místních kol mezinárodní soutěže pro mládež YPEF – Mladí lidé v evropských lesích. Více informací lze získat na www.lesnipedagogika.cz.

Akční plán podepsaly Ministerstvo zemědělství, Lesy ČR, s.p., Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem, Vojenské lesy a statky ČR, s.p., Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů, Sdružení lesních pedagogů ČR, Nadace dřevo pro život, Česká lesnická společnost, Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v.v.i., Fakulta lesnická a dřevařská ČZU v Praze, Lesnická a dřevařská fakulta MENDELU v Brně, Lesy hl. m. Prahy, Střední lesnická škola Hranice, VOŠL a SLŠ B. Schwarzenberga Písek, Střední lesnická škola Žlutice, Střední lesnická škola a Střední odborná škola Šluknov.
Hynek Jordán tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist