Veronika Hešíková "> Více než 30 milionů korun míří na podporu marketingových aktivit v cestovním ruchu - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vice-nez-30-milionu-korun-miri-na-podporu-marketingovych-aktivit-v-cestovnim-ruchu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MMR ČR: Více než 30 milionů korun míří na podporu marketingových aktivit v cestovním ruchu

12. července 2023 | MMR ČR
Autor: Veronika Hešíková, tel: 705 894 932
Ministerstvo pro místní rozvoj podpoří celkem 37 projektů zaměřených na marketingové aktivity v cestovním ruchu. Finanční prostředky z Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech umožní například realizaci komunikačních kampaní na podporu cestování po celé České republice, tvorbu a aktualizaci strategických dokumentů a marketingových výzkumů nebo zavádění inovací, včetně digitalizace. Jedná se zejména o projekty organizací destinačního managementu.

„Propagace produktů cestovního ruchu a využívání marketingových nástrojů mají své nezastupitelné místo při zvyšování atraktivity jednotlivých míst. Pomáhají zvýšit povědomí o nabídce aktivit pro návštěvníky a turisty v destinacích a rozvíjet cestovního ruch i v méně navštěvovaných regionech nebo takříkajíc mimo sezónu. Kvalitním marketingem je možné výrazně přispět k rozvoji turistických oblastí i širšího regionu,” řekl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Výzva podpoří mimo jiné marketingové aktivity Českého Švýcarska na obnovu turismu po požáru v létě 2022. Podporu získají i aktivity v Beskydech na překonání negativních důsledků covidové a energetické krize na místní cestovní ruch. Další vybrané projekty se zaměřují třeba na redesign a modernizaci webové prezentace turistické oblasti Kutnohorsko a Kolínsko nebo zřízení turistické karty v Pobrdí.

Obecně se jedná o marketingové aktivity na úrovni krajů, turistických oblastí i aktivity na nadregionální a národní úrovni. Požádat o dotaci mohly certifikované krajské a oblastní organizace destinačního managementu a zastřešující organizace s celorepublikovou působností.

Poskytovaná výše dotace je maximálně 50 % uznatelných nákladů z celkového rozpočtu projektu.

Seznam vyhodnocených žádostí naleznete na webových stránkách MMR: https://www.mmr.cz/cs/narodni-dotace/cestovni-ruch/narodni-program-podpory-cestovniho-ruchu-v-regione/rok-2023-%e2%80%93-marketingove-aktivity-v-cestovnim-ruchu

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist