https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vitame-rozhodnuti-vlady-nepripojit-se-k-zalobe-polska-na-limity-znecisteni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: Vítáme rozhodnutí vlády nepřipojit se k žalobě Polska na limity znečištění

17. ledna 2018 | KDU-ČSL
KDU-ČSL vítá dnešní rozhodnutí Vlády ČR nepřipojit se k žalobě Polska na limity znečištění. Ty Evropská unie schválila v loňském roce. K nepřijetí tohoto návrhu dnes vyzval vládu také místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek.

„Snad všichni si dovedeme představit, v jakém ovzduší lidé v Moravskoslezském kraji žijí, co dýchají. Proto jsem vyzval vládu, aby se k této žalobě nepřipojila. V KDU-ČSL jsme také toho názoru, že vláda v demisi by neměla přijímat žádná takto zásadní rozhodnutí,“ řekl Jan Bartošek, místopředseda KDU-ČSL.

Evropské státy odhlasovaly nové a přísnější normy pro znečištění ovzduší v loňském roce. Polsko normy pro škodlivé látky ve vzduchu porušuje mnohonásobně a uhelný dým z polských elektráren a kotlového spalování ohrožuje i obyvatele Moravskoslezského kraje.

„Vlivem polétavého prachu z velkých průmyslových aglomerací a z lokálních topenišť z Polska do oblasti Karvinska a Ostravska se zvyšuje počet dětí i dospělých s respiračními onemocněními. Chci, aby vláda svým aktivním přístupem zamezila dalšímu znečišťování ovzduší v Moravskoslezském kraji. Dnešní rozhodnutí vlády vítám,“ řekla Pavla Golasowská, poslankyně KDU-ČSL.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist