https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vlada-musi-zacit-neco-delat.chceme-ukoncit-stav-nouze-na-ministerstvu-dopravy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Vláda musí začít něco dělat. Chceme ukončit stav nouze na ministerstvu dopravy

6. února 2020 | ODS
​​​​​​​Občanští demokraté chtějí příští týden na jednání Sněmovny zařadit mimořádný bod k chaosu na ministerstvu dopravy. Podle předsedy ODS Petra Fialy je na ministerstvu tolik kauz, že je obtížné se v nich vůbec zorientovat. První místopředseda ODS Zbyněk Stanjura poukazuje hlavně na neschopnost hnutí ANO dokončit klíčové dopravní stavby.

„Naše země potřebuje nové dálnice, ne zmatky a chaos na ministerstvu dopravy, kterému už 6 let vládne ANO. Kauz už je tolik, že je těžké se v nich zorientovat: úplatky, předražený e-shop, nestaví se dálnice, chybí ministr… O mimořádné situaci chceme jednat ve Sněmovně, proto příští týden na schůzi navrhneme mimořádný bod. Chceme vládě ukázat, jak situaci řešit, když si sama neví rady. Chceme ukončit tento nouzový stav a konečně donutit vládu jednat,“ říká předseda ODS Petr Fiala.

„Po 6 letech na ministerstvu dopravy to chce opravdu víc, než jen blábolit. Přestat vykládat nesmysly o bilionech na dopravní stavby, když se reálně v letech velkého ekonomického růstu investuje méně nebo stejně jako v době hospodářské krize. Přestat vykládat nesmysly o dálničním prstenci ve středních Čechách v roce 2050, když se reálně nedaří ani dokončit opravu D1, propojit druhou dálnicí Moravu s Čechami nebo dokončit obchvat kolem Prahy. A přestat vykládat nesmysly o manažerském řízení státu, když ministerstvo dopravy ruší jedno výběrové řízení za druhým, protože je neumí ani vypsat. Bohužel korupční aféra exministra úplně zastiňuje sedmým rokem trvající neschopnost hnutí ANO v resortu dopravy, která má naprosto zásadní dopad na každého z nás,“ dodává první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist