https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vlada-opozici-vyslysela.firmy-z-ciny-a-ruska-budou-vylouceny-z-tendru-na-dostavbu-dukovan
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

TOP 09: Vláda opozici vyslyšela. Firmy z Číny a Ruska budou vyloučeny z tendru na dostavbu Dukovan

16. června 2021 | TOP 09
Poslanecká Sněmovna dnes bude schvalovat zákon k výstavbě nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Vláda konečně ustoupila tlaku opozice. Vicepremiér Karel Havlíček dnes potvrdil společnou dohodu na tom, že Senát k předloze připojí pozměňovací návrh, který posílí bezpečnostní garance, že se Rusko a Čína nebudou moci zúčastnit tendru. Vládní zákonodárci pak zákon s touto změnou podpoří.

„Oceňuji, že vláda konečně přistoupila na naše argumenty. Dlouhodobě říkáme, že zapojení firem z Ruska a Číny by bylo neúnosné bezpečnostní riziko, což potvrdily i nedávné události okolo kauzy Vrbětice. Věřím, že teď už nic nebrání přijetí potřebné legislativy a jsem ráda, že se nám podařilo zabránit tomu, aby Dukovany dostavěly firmy ze zemí, které prokazatelně ohrožují bezpečnost aliančních zemí NATO,“ říká poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist