https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vlada-schvalila-nakup-plynovych-zasobniku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Úřad Vlády ČR: Vláda schválila nákup plynových zásobníků

23. srpna 2023 | Úřad Vlády ČR
Vláda činí řadu aktivních kroků k tomu, aby zajistila energetickou bezpečnost Česka, a proto schválila na jednání ve středu 23. srpna 2023 nákup společnosti RWE Gas Storage CZ a jejích zásobníků plynu.

Šest zásobníků, které mají kapacitu zhruba jedné třetiny roční spotřeby plynu v České republice. Přesně takový objem úložišť plynu získá stát nákupem společnosti RWE Gas Storage CZ, jehož provedením vláda pověřila společnost ČEPS.

„Obzvlášť pro vnitrozemské státy, jako je Česko, je přímý vliv na energetickou kritickou infrastrukturu naprosto klíčový, což vidíme i v okolních zemích. Jsem rád, že se nám podařilo úspěšně napravit další dluh, který nám zanechaly předchozí vlády a zásadně zvýšit energetickou bezpečnost naší země,“ uvedl předseda vlády Petr Fiala a dodal, že celá transakce je výhodná nejen z bezpečnostního, ale i komerčního hlediska.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist