https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vlada-schvalila-zmenu-v-seznamu-evropsky-vyznamnych-lokalit-o-zmenach-v-protiepidemickych-opatrenich-rozhodne-ve-ctvrtek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Úřad Vlády ČR: Vláda schválila změnu v seznamu evropsky významných lokalit, o změnách v protiepidemických opatřeních rozhodne ve čtvrtek

15. listopadu 2021 | Úřad Vlády ČR
Vláda Andreje Babiše v demisi projednávala na schůzi v pondělí 15. listopadu 2021 návrh změn mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví. Rozhodnutí o jejich možném zpřísnění kvůli nepříznivé epidemické situaci odložila vláda na čtvrtek.

Vláda se intenzivně zabývala možnými variantami změn v protiepidemických opatřeních. „Naším cílem je, abychom zamezili nárůstu počtu hospitalizovaných a samozřejmě počtu nakažených. Po třech hodinách se vláda na variantách neshodla. To znamená, že jsme se domluvili na variantách, které bych mohl nazvat jako rakouský model, bavorský model a model očkování – PCR – prodělaný covid-19. Budeme pokračovat ve čtvrtek v 11 hodin,“ konstatoval premiér Andrej Babiš.

Vláda nakonec odsouhlasila jen dílčí úpravu v plánu očkování, kde Ministerstvo zdravotnictví s účinností od 16. listopadu zařadilo do skupin obyvatel ČR, kterým je hrazeno očkování, také akreditované členy diplomatické mise v České republice včetně soukromých služebních osob a úředníky mezinárodní organizace registrované u Ministerstva zahraničních věcí.

Vláda schválila novelu nařízení vlády o stanovení národního seznamu evropsky významných lokalit. Novela reaguje na výtky Evropské komise a rozšiřuje evropský významnou lokalitu Svatá a Prostřední vrch v oblasti Ždánického lesa tak, aby splňovala požadavky evropské směrnice o ochraně přírodních stanovišť, volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin. Novela nařízení také zohledňuje připomínky obce Dambořice a Ministerstva zemědělství a přejmenovává ji na evropsky významnou lokalitu Dambořický les. Další změnou je zrušení evropsky významné lokality Praha-Letňany z důvodu zániku předmětu ochrany.

Vláda novelizovala také nařízení vlády, kterým se stanoví přípustná míra veřejné podpory v regionech soudržnosti České republiky. Novela reaguje na rozhodnutí Evropské komise z 29. července 2021, kterým byla schválena nová mapa regionální podpory České republiky na období 2022–2027. Podle ní budou do podporovaných oblastí podle příslušného ustanovení Smlouvy o fungování Evropské unie spadat regiony NUTS II Severovýchod, Střední Morava a Moravskoslezsko se základní mírou veřejné podpory 30 procent a region NUTS II Severozápad se základní mírou veřejné podpory 40 procent. Oblasti NUTS II Střední Čechy, Jihozápad a Jihovýchod již budou způsobilé k podpoře pouze v rozmezí 15 až 25 procent, region NUTS II Praha není způsobilý k poskytnutí regionální podpory. Nová pravidla pro investiční pobídky začnou platit od 1. ledna 2022.

Kompletní výsledky jednání vlády naleznete na http://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/vysledky-jednani-vlady-15--listopadu-2021-192040/.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist