https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vladimir-518-vystoupi-v-plzni-za-prava-zvirat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Svoboda zvířat: Vladimir 518 vystoupí v Plzni za práva zvířat

14. března 2016 | Svoboda zvířat
Autor: Lucie Moravcová, tel: 736 766 188
Ve středu 16. března 2016 se v plzeňské Papírně uskuteční Benefiční koncert za Svobodu zvířat. Bez nároku na honorář na něm vystoupí Vladimir 518 & Mike T, Repelent SS a Skywalker. Akce začíná ve 20 hodin.

„Svoboda zvířat je nejstarší českou organizací na ochranu práv zvířat. Fungujeme již 22 let a za tu dobu se nám podařilo dosáhnout mnoha úspěchů. Můžu jmenovat například prosazení zákazu testování kosmetiky na zvířatech včetně jejích složek na zvířatech nebo zákazu využívání některých volně žijících zvířat v cirkusech. V současné době pracujeme na prosazení zákona, který by v ČR navždy zrušil kožešinové farmy,“ uvádí Lucie Moravcová, předsedkyně Svobody zvířat, a dodává: „Financování naší organizace je z velké části závislé na individuálních dárcích, a proto je hodně náročné a složité. Jsme tudíž velmi vděčni všem vystupujícím, kteří se rozhodli naše aktivity podpořit.“

Vladimir 518 je jeden z nejdéle působících rapperů na české hip hopové scéně, vystupující jak s uskupením Peneři strýčka Homeboye (PSH), tak samostatně, i s dalšími projekty. Věnuje se též tvorbě komiksů, knih, ilustrací a je vůdčí osobností labelu BiggBoss. Je znám i jako výrazná osobnost graffiti scény či autor scénografií pro experimentální divadelní skupinu TOW. S ní po sérii volných improvizací vytvořil postupně představení Noční můra (2004), Turing Machine (2006) a Teorie (2008). Jako spoluautor je podepsán pod knihami 2666: Praha Odyssey (2006), Kmeny (2011), Město=Médium (2012) a Kmeny 0 (2013).

Repelent SS je kapela v duchu hard core kanadské nesmlouvavé školy let 90tých (stopy vedou k Left for Dead, The Swärm, Acrid) s lehkým d-beat odérem, krátkou stopáží a skvělými texty. All star sestava, ve které rozpoznáme staré i známé z Mindlock, Gospel of the Future, Kevorkian, Flowers for Whores, Dussander, Proletáři všech zemí, Tummo, Quentin Tarantino, Mother nebo Tomáš Palucha.

Hard core a pop punk kapela Skywalker vznikla v létě 2010. Zlom však nastal v roce 2012, kdy kapela vydala třetí EP "Babylon", kde se snoubila hardcore, klasický punk rock 90. let i hip-hopové prvky. To bylo mnohými recenzenty i fanoušky na československé scéně považováno za jednu z nejlepších hardcorových věcí v tuzemsku vůbec.

Více informací najdete na www.svobodazvirat.cz, www.facebook.com/PapirnaPlzen nebo na facebookové události koncertu.
Lucie Moravcová, tel: 736 766 188 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist