https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vladnim-zmocnencem-pro-jadernou-energetiku-byl-jmenovan-jan-stuller
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MPO ČR: Vládním zmocněncem pro jadernou energetiku byl jmenován Ján Štuller

15. června 2016 | MPO ČR
Na doporučení ministra Jana Mládka jmenovala vláda Jána Štullera do funkce vládního zmocněnce pro jadernou energetiku.

Na základě 1. dílčí zprávy o implementaci NAP rozvoje jaderné energetiky vypsalo Ministerstvo průmyslu a obchodu výběrové řízení na vládního zmocněnce pro jadernou energetiku. Přihlášky na vypsanou pozici mohly být podávány do 30. dubna 2016.

S přihlédnutím k doporučení výběrové komise bylo vládě předsedou Stálého výboru pro jadernou energetiku Janem Mládkem navrženo jmenovat vládním zmocněncem pro jadernou energetiku Jána Štullera, který nejlépe splňoval profesní a personální nároky. Ján Štuller je absolventem ČVUT, dosud zastával pozici ředitele odboru hodnocení jaderné bezpečnosti Státního úřadu pro jadernou bezpečnost a dříve působil v Mezinárodní agentuře pro atomovou energii.

Vládní zmocněnec pro jadernou energetiku je vládou jmenován na 4 roky a mezi jeho hlavní odpovědnosti patří mimo jiné zajištění naplňování schváleného Národního akčního plánu pro rozvoj jaderné energetiky v České republice, koordinace přípravy a úpravy legislativy s dopadem na výstavbu a provoz jaderných elektráren, koordinace orgánů státní správy a samosprávy během přípravy a výstavby jaderných elektráren a v neposlední řadě jednání jménem Stálého výboru pro jadernou energetiku s mezinárodními partnery v oblasti rozvoje jaderné energetiky, včetně strategických partnerů a zájemců o spolupráci.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist